Pražská primátorka Krnáčová (Agrofert) si svým výrokem koleduje o žalobu

„Hodit zapálenou láhev do objektu, kde žijí lidé, nemůže udělat normální člověk, ale zlá a zbabělá kreatura,“ prohlásila Krnáčová.

V sobotu večer, krátce po skončení masových demonstrací proti EU a islamizaci a daleko skromnějších demonstrací sluníčkářů, obletěla našimi médii zpráva, že pravicoví radikálové zapálili jakousi pražskou kliniku. Slova našich novinářů vzbuzovala představu, že se účastníci protiislamistických demonstrací hromadně přesunuli před tu kliniku a tak dlouho na ní házeli molotovy, dokud celá budova nelehla popelem. Jenže jak už to tak bývá, zpravodajství od mainstreamových médií připomíná spíše proslulé Rádio Jerevan:

Otázka na Rádio Jerevan: Je pravda, že Hanzelka v Kostelci zastřelil husu?

Odpověď: Ano, je to pravda. Akorát to nebyl Hanzelka, nýbrž Zikmund; nestalo se to v Kostelci, ale v Kostnici; nebyla to husa, nýbrž Hus a nezastřelili ho, ale upálili.

No a informace, které později prosákly na veřejnost, tu původní představu vytvořenou médii taktéž poněkud pozměnily. Nebyla to žádná klinika, ale jen jakési feťácké doupě; ten dům nevyhořel, akorát chytla jedna záclona od hozené světlice. A navíc to nebyli žádní radikálové (a už vůbec ne relativně umírnění účastníci protiislamistických demonstrací, jak nám média podsouvala), ale s největší pravděpodobností ti stejní tajní policisté, kteří o pár hodin dříve předvedli na Malé straně ono divadlo, které se okamžitě stalo terčem oprávněné kritiky i různých internetových vtípků.

Pokud tedy Krnda označuje viníky za zlé a zbabělé kreatury, dopouští se tím přinejmenším urážky veřejného činitele – a to utajených pracovníků Policie ČR, kteří na bůhvíčí pokyn předvedli tento útok pod falešnou vlajkou, aby zdiskreditovali nás národovce.

A urážka veřejného činitele může být považována za přečin. Sice to není tak vážný zločin jako její multi-kulti šílenství, nicméně alespoň je to právně vymahatelné.

diskutovat k článku můžete na autorově blogu