RNDr. Jan Sedláček

RNDr. Jan Sedláček se narodil roku 1995 v Rokycanech, kde dodnes žije. Vystudoval obor Péče o životní prostředí a Biologie ekosystémů na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity. Podílí se na vědeckém výzkumu v oblasti adaptace na změnu klimatu, kromě toho také podniká a je autorem několika povídkových knih a také knihy „Klimatická ideologie vs. ochrana přírody„.

Sedláček je konzervativní národovec. Klade důraz na tradiční hodnoty, jako je svoboda (po) projevu, klasická rodina a konceptuální svrchovanost národních států. Dlouhodobě upozorňuje na nárůst moci nadnárodních kmotrů a dalších nevolených struktur a na jeho logické důsledky, jako je ožebračování občanů, neustálé omezování drobného podnikání či plíživý nástup orwellovské diktatury, na nějž reaguje svým oblíbeným citátem B. Franklina: „Ten, kdo se vzdá své svobody, aby získal bezpečí, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečí a ztratí obojí“.

V oblasti životního prostředí Sedláček ostře kritizuje Green Deal a celou koncepci tzv. uhlíkové neutrality, která pod falešnou záminkou ochrany přírody přináší omezování svobody a okrádání občanů (a mnohdy i poškozování krajiny). Namísto toho prosazuje racionální ochranu přírody zaměřenou především na zadržení vody v krajině, ozelenění měst a ochranu orné půdy.

Komentování politiky se Sedláček aktivně věnuje od roku 2012, kdy si založil blog na serveru iDnes.cz (časem zde začal být cenzurován kvůli jeho nepohodlným názorům a přesunul se na stránku necenzurujeme.cz). V červnu 2014 vstupuje do Národní demokracie, ještě v témž roce zakládá místní organizaci v Rokycanech. V roce 2017 je zvolen místopředsedou strany a v roce 2020 zakládá spolek Národní mládež, kde je předsedou.

Ve volném čase se též věnuje hře na kytaru, houbaření či permakulturnímu zahradničení.