Prohlášení Národní demokracie k současné politické situaci

Národní demokracie je znepokojena bezprecedentní snahou o destabilizaci politického systému, kterou v České republice a na Slovensku předvádějí politicky zaměřené nevládní organizace financované ze zahraničí a spojované se spekulantem Georgem Sorosem.

Jsme přesvědčeni, že pokus svrhnout legálně zvolené vlády České a Slovenské republiky souvisí s migrační krizí, s odporem těchto zemí vůči přijímání migrantů a tedy se snahou nadnárodních organizací nahradit tyto vlády vládami loutkovými, které nelegální migraci nebudou bránit.

Národní demokracie ani na chvíli neuvěřila v mediálně šířenou verzi vraždy slovenského novináře a jeho snoubenky, celý případ naopak obklopuje řada nejasností, které oficiální výklad médií znevěrohodňují. Naopak vzbuzují pocit, že tato vražda byla součástí plánu, jak rozdmýchat nepokoje, které by vedly ke svržení slovenské vlády, což se také děje.

V České republice si “majdanisté” vzali za záminku jmenování komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu GIBS a když tato skutečnost pominula (Ondráčkovou rezignací), organizují petice, stávky a demonstrace alespoň proti prezidentu republiky Miloši Zemanovi a premiéru v demisi Andreji Babišovi.

Národní demokracie není stranou systémovou a nemá proto důvod podporovat strany a hnutí, jako je ANO, KSČM, případně ve všem osobnost Miloše Zemana v roli hlavy státu. Ve chvíli, kdy je ale na stát útočeno ze strany neziskových organizací placených ze zahraničí a kdy hrozí přepsání výsledků voleb, považuje Národní demokracie za důležité se těchto politických subjektů zastat a pokusy o “majdan” odsoudit.

Ačkoli poslední volby nedopadly pro Národní demokracii podle jejího přání, nezbývá nám, než jejich výsledky respektovat. Podobně by se měly chovat i strany parlamentní opozice, stejně jako představitelé neziskovek, médií a opozice “pouliční”. Volají-li svorně po respektování demokratických zvyklostí, sluší se jim připomenout, že volby v roce 2017 vyhrál Andrej Babiš a prezidentské volby zkraje tohoto roku vyhrál Miloš Zeman. Respektovat výsledky voleb by tedy měli především organizátoři protestů.

Národní demokracie také považuje za skandální zneužití studentů v politických nátlakových akcích, kdy jsou žáci s vědomím pedagogů uvolňováni z vyučování, aby vytvořili stafáž na protivládních demonstracích. Toto počínání odporuje školskému zákonu a učitelé, kteří se tímto způsobem k nátlakovým akcím propůjčují, by měli být potrestáni například srážkou ze mzdy nebo přímo propuštěním ze své pozice. Politická aktivita do škol nepatří a je s podivem, že ministr školství za ANO už z tohoto skandálního chování části zástupců českého školství nevyvodil patřičné důsledky.

Národní demokracie by takovou záležitost řešila rázně a vedle potrestání vedení škol, které se k protestům přidaly, by také s okamžitou platností postavila mimo zákon veškeré nevládní organizace, které se na destabilizaci politické scény aktuálně podílely a podílejí.

Národní demokracie vyzývá uvědomělejší studenty, aby sebou nenechali manipulovat, používali vlastní rozum, nátlakových akcí se neúčastnili a vysvětlovali jejich pravé důvody svým naivnějším spolužákům. Mladí lidé by měli v tuto chvíli ukázat, že stojí na straně národa, ne na straně jeho vnějších či vnitřních nepřátel.

předsednictvo Národní demokracie, 20. března 2018