Prohlášení Národní demokracie k vyslání českých vojáků do Pobaltí

Národní demokracie odsuzuje vyslání 290 vojáků Armády České republiky do Litvy, které ve středu schválil na návrh ministra obrany Parlament České republiky. Argument, že přítomnost vojáků NATO má vést k odstrašení Ruska, je směšný, protože Rusko nijak neohrožuje okolní země (natož Českou republiku), je to naopak agresivní vojenský pakt NATO, který všude, kde může, staví své základny a nasazuje své vojáky těsně k ruské hranici ve snaze vyprovokovat tuto zemi ke konfliktu. Připomínáme, že po rozpuštění Varšavské smlouvy v roce 1991 byl ze strany Západu Rusku dán slib, že se NATO nebude rozšiřovat ve střední a východní Evropě a přibližovat se k jeho hranicím, ve skutečnosti vidíme naprosté obklíčení Ruska členskými zeměmi NATO a jeho neustále rozšiřování do celkem 13 států po roce 1989, nejnověji o Černou Horu.

Národní demokracie odmítá, aby se čeští vojáci podíleli na takovém provokování Ruska, které je naším bratrským slovanským národem a aby sloužili americkým zájmům. Považuje zároveň za skandální, že čeští vojáci budou v Pobaltí sloužit pod německým velením.
Armáda České republiky má podle programu Národní demokracie sloužit toliko obraně naší vlasti a podobnou tezi prosazuje i strana ROZUMNÍ – stop migraci a diktátu EU – peníze našim občanům, důchodcům, dětem, zdravotně postiženým…, kterou Národní demokracie spolu s dalšími vlasteneckými stranami podporuje a na jejíž kandidátce budou představitelé a členové Národní demokracie v letošních parlamentních volbách kandidovat.
 
předsednictvo Národní demokracie, 13. července 2017