Reho 2016 – pietní akce za zavražděné kamarády

V sobotu 21. května 2016 se koná v Litvínově tradiční a každoroční vzpomínková akce za zavražděné kamarády, která připomíná vraždu mladého nacionalisty Miloše Reha z 16. května 1999.

reho1Miloš Reho byl ubodán na ulici před litvínovským nádražím rukou cikánského vraha Pavla Goreho při jedné z bitek, které tito naši sousedé nejen na severu Čech tak často vyvolávají. O okolnostech, jak celý problém vznikl, si můžete přečíst ZDE.

Jak je v naší zemi již bohužel zvykem, vrah byl odsouzen pouze za „ublížení na zdraví s následkem smrti“ a nikoliv za vraždu a dnes již více než 6 let běhá po svobodě. Jaký rozdíl oproti stíhání nacionalistické opozice za vylepování samolepek, organizaci dětských dnů nebo běžnou politickou činnost, jak můžeme vidět v posledních dnech. Dvojí metr je v České republice hluboce zakořeněn a vládnoucí systém nadržující cizákům a kriminálníkům tak společnými silami bere Čechům i poslední zbytky svobody a jistoty života ve vlastní zemi.

Pietní akce proběhne v sobotu 21. května od 15.00 hodin. Sraz účastníků je před litvínovským vlakovým nádražím, kde byl oné osudné květnové noci roku 1999 Miloš Reho zavražděn.

Vzpomínku organizují nezávislí nacionalisté z Mostu a Litvínova. Jedná se o pietní akci, na které je nevhodná propagace jakýchkoliv politických stran či spolků, podpořit vzpomínku může každý, kdo souhlasí s jejím posláním. Na znamení úcty žádáme účastníky, aby přišli v bílých košilích.

Reportáž chomutovských národních aktivistů z piety v roce 2010: