Řekněme NE nucenému očkování proti koronaviru!

Vláda potichu plánuje zavést stav, kdy lidé, kteří se nechají naočkovat proti Covid-19, budou mít řadu výhod oproti neočkovaným. Hovoří se např. o volném přístupu na kulturní či sportovní akce, zatímco neočkovaní lidé tam vpuštěni nebudou, popř. jen s čerstvým negativním testem. To by znamenalo rozdělení lidí na dvě kategorie s různými právy, což odporuje Ústavě ČR.

Národní demokracie proti tomu ostře protestuje. Požadujeme, aby neočkovaní lidé měli stejná práva jako ti očkovaní. Považujeme za nepřípustné, aby vláda rozdělovala lidi na „nadřazené“ a „podřadné“ podle jejich názoru na vakcinaci a následně podle toho, zda ji absolvují. Očkování musí být svobodným rozhodnutím každého člověka a nesmí být vynucováno zákony ani sociálním tlakem.

Vakcíny navíc neprošly klinickým testováním v plné míře a mohou být tudíž potenciálně nebezpečné. Po jejich vpravení byla zaznamenána řada vedlejších účinků a již i úmrtí. Navíc se nabízí otázka, zda bude vakcína vůbec účinná, neboť viry tohoto typu jsou náchylné k mutacím, a tudíž se mohou proti vakcínám snadno stát imunní. V takovém případě bude nutné vakcínu stále opakovat, což bude značnou zátěží pro imunitní systém člověka. To jsou další důvody, proč by vakcinace měla být svobodnou volbou.

Považujeme za alarmující, že i opozice (např. ODS) se v tomto směru přidává k vládě a tento protiústavní postup schvaluje. To je dalším důkazem toho, že současné opoziční strany nejsou alternativou a že je potřeba dostat do politiky nové strany a nové lidi. Proto bude Národní demokracie kandidovat v podzimních volbách do Poslanecké sněmovny. Naším cílem bude (mimo jiné) zastavit nucenou vakcinaci a zajistit pro neočkované stejná práva jako pro očkované.

dne 8. 1. 2021
předsednictvo Národní demokracie