Řešení pro naše důchodce

Ještě v létě náš momentální premiér sliboval důchodcům nárůst penzí od r. 2016 v průměru o 100-200 Kč měsíčně + jednorázový příspěvek 600 Kč k prosincovému důchodu. Namísto toho nyní vláda rozhodla, že průměrné navýšení důchodů bude úsměvných 40 Kč měsíčně a „ztrátu“ 720 až 1920 v r. 2016 vykompenzuje navýšením jednorázového příspěvku ze 600 na 900 Kč, ovšem vyplaceného (možná!) až v únoru 2016. Čistá ztráta průměrného důchodce je tedy 420 až 1620 Kč za rok. To při počtu důchodců pobírajících starobní důchod (cca 2.400 tis. osob) znamená úsporu pro stát ve výši 1-3,9 miliardy Kč ročně.

Naše momentální vláda si zřejmě vzpomněla na slova bývalého premiéra Špidly, že „zdroje jsou“, avšak uvědomuje si, že omezené. Vždyť za okolností, kdy je potřeba plnými hrstmi rozdávat vetřelcům, kteří nezákonně pronikli na naše výsostné území, anebo sem budou redistribuováni na základě kontingentu z jiných států EU a jimž bude poskytován hotelový servis, prvotřídní oblečení, teplá a masitá strava 5x denně, špičková zdravotní péče (a to i pro členy širších rodin, co si již doma balí zavazadla na cestu), se zkrátka na naše důchodce již zdrojů opravdu, ale opravdu nedostává. Nedostává se zdrojů na ty, kteří celý život pracovali a do systému důchodového pojištění přispívali.

Ale to není všechno. Včera příslib až 200 Kč průměrného měsíčního navýšení, dnes realita směšných 40 Kč, zítra nejspíš můžeme s obavou očekávat naopak snížení důchodů. Tipovala bych to až na průměrných 1.500 Kč/měsíc. Inu ta péče o vetřeleckou verbež, která naši zemi v blízké budoucnosti zaplaví a to ne ve stovkách, ne v tisících, ale ve statisících kusů, zkrátka bude něco stát. Jsou to spojené nádoby.

Milí důchodci nezoufejte! Existuje světlo na konci tunelu.

Seberte své poslední úspory a cenné předměty, kupte si v cestovní kanceláři pro 55+ zlevněný zájezd, nejlépe do Turecka nebo Lybie. Tam pak zahoďte své cestovní doklady, zaplaťte si převaděčskou službu a vraťte se do Česka s některou z nikdy nekončících a neustále sílících migračních tsunami. V Česku se vydávejte za hluchoněmé Syřany. Dostanete veškerý servis, stravu 3x-5x denně, jasně že masitou, štědré kapesné násobně převyšující váš dosavadní starobní důchod (bude zde přece platit závazný sociální standard pro „uprchlíky“ jednotný pro všechny státy EU), dostanete zdarma sociální byt 1. kategorie, nájemné, včetně spotřeby energií zaplatí stát včetně televizní zábavy, dostanete telefonní paušál bez omezení a další nezasloužené výdobytky.

Inu v zemi, kde se lidé za celoživotní práci a platby do sociálního systému trestají, zatímco domácí příživníci a přivandrovalecká parazitická verbež se vítá, adoruje a všemožně podporuje, zřejmě jiná cesta k vašemu důstojnému životu neexistuje.

Pamatujte si to! Volby se nezadržitelně blíží!