Přípravy brněnského Tábora lidu jsou v plném proudu a už se dějí věci…

Jedná se hlavně o dvě záležitosti.

Tou první je přesunutí termínu zápasu místního prvoligového fotbalového klubu FC Zbrojovka Brno. Tento zápas, který se má odehrát na domácí půdě s Teplicemi v sobotu 3. října (v den Tábora lidu), měl být původně v čase 17:00. Před pár dny, kdy povědomí o konání Tábora lidu značně narostlo, byl čas fotbalového utkání přesunut hned na 15:00, což je i čas Tábora lidu. Že by zásah z nebes? Nemyslím si! Přeložení termínu zápasu už tu jednou bylo a to v červenci v Ostravě… http://autonom-cz.info/2015/07/29/report-demonstrace-proti-invazi-imigrantu-v-ostrave/#more-244. Podobnost čistě náhodná. Klasická policejní práce… prostě aby ti, co chtějí jít na demonstraci i na fotbal, šli raději na ten fotbal, zvlášť když se Zbrojovce poslední dobou tak daří.

Druhou záležitostí jsou Tři ocásci. Klasická multikulti-havlistická kavárna, která vítá uprchlíky. S jejich názorem se neztotožňuji, s nápisem co mají na dveřích už vůbec ne, ale byl bych schopen je tolerovat. Co však nejsem schopen tolerovat je to, že před pár měsíci zde vyvolali aféru a že této aféry hbitě využil magistrát ke spuštění své imigrační politiky. Ostatně tomuto se nelze vůbec divit, když na Magistrátu města Brna vládne v koalici multikulturní uskupení Žít Brno v čele s aktivistou Matějem Hollanem, který miluje ze všeho nejvíc neziskové organizace, podporující potlačování existence obyčejných občanů naší vlasti a vysávající státní rozpočet. Ale zpět ke Třem ocáskům… V sobotu naše místní organizace natáčela video-upoutávky k Táboru lidu, z nichž jedna byla natočena i před kavárnou Tři ocásci. Bez výměny názorů se to neobešlo, ale zbytečným konfliktům bylo naštěstí předejito. Jenomže v neděli (tj. následující den) došlo na výhrůžky. Byl jsem na ulici osloven někým od Ocásků výhrůžkou, že to bylo naposledy, co jsme zneužili jejich jméno k naší propagaci.

Hlavně, že oni vyvolávají aféry, aby každý člověk, který nechce vítat uprchlíky, byl označen jako extrémista a aby mohl mít Matěj Hollan záminku k prosazování nesmyslů na magistrátu. Co si ten dotyčný myslí? Že mě bude zastrašovat? Takovíto lidé se zaštiťují bojem proti nenávisti? A kam až chtějí ve své zaslepené lásce k uprchlíkům zajít? Takto si oni představují tu svoji svobodu a demokracii, kterou se tak ohánějí?

 

Milan Daněček
předseda MO ND Brno

Vlasti zdar!