Rudé trenky nad Hradem: Neuvěřitelné, jak máme primitivního premiéra a členy vlády!

Nová republika přinesla článek, který nás opravdu oslovil. Kdo by po jeho přečtení nevzpomněl, jaké pobouření ve vládě vzbudily symbolické šibeničky na našem táboru lidu. Tenkrát ovšem mířily na ně… Tentokrát jde jenom o prezidenta, no řekněte, což to není legrace?


Momentální premiér Sobotka uvedl k sobotní akci skupiny Ztohoven – kdy byla obyčejnými hulváty (kteří si říkají „umělci“) ze stožáru Pražského hradu sňata, pohozena a poté ukradena vlajka prezidenta České republiky – ve své textové zprávě toto: „Země, která dala světu Járu Cimrmana, se nepochybně dokáže vyrovnat i s obřími trenclemi vlajícími nad Hradem.” 

Textovku psal patrně z Lednického gulášfestu, kde v sobotu předával ceny za „Poslanecký guláš“. Tento člověk, který momentálně vládne naší zemi, bere dle svých slov akci s vlajkou JEN jako drsnou recesi.

Ministr zemědělství Marian Jurečka (místopředseda KDU-ČSL) vznesl na sociální síti tento dotaz: „Přiznejte se, komu chybí červené trenýrky?”

Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) to zase považuje za formu demokracie.

Tito tři lidé, které osud omylem a pouze na chvíli zavál do jejich nynějších funkcí, jistě vůbec netuší, co znamená pojem kinderstube – tedy něco jako dobré vychování, čímž člověk dokazuje fakt, že pochází z dobré rodiny. Oni netuší jistě ani to, že tímto ponižujícím aktem, který zmínily ve svém zpravodajství mnohé světové tiskové agentury, byl pohaněn jeden ze šesti státních symbolů České republiky podle zákona 3/1993 Sb. Oni se tomu smějí! Oni se vysmívají vlastní zemi! Oni asi ani neví, že státní symboly jsou definovány jako předměty, které si stát ústavou určil jako své oficiální nezaměnitelné označení, a že tyto symboly vycházejí z tradic státu a stát reprezentují.

Nejedná se tedy pouze o urážku prezidenta, ale jedná se o urážku celého národa!

Vlastně je víc než symbolické, že tito tři pseudopolitici v podstatě souzní s akcí pokleslé „umělecké“ skupiny, která má tak „žertovný“ název. Všichni však víme, že číslovka STO se píše s S, a tito přihlouplí členové vlády jistě brzy skončí přesně tam, kde obvykle končívá hmota, která byla skrytě tak inspirující pro název „odvážných“ českých performerů.

Zdroj:

NR-titulek