Stanovisko Národní demokracie k pokusu o majdan v Bělorusku

Národní demokraté se znepokojením sledují pokus západních kmotrů a jejich podpindosníků zneužít prezidentské volby v Bělorusku k provedení barevné revoluce. Zjevným cílem těchto snah je svrhnout legitimního prezidenta a dosadit do země loutkové vedení, tak jako to před několika lety provedli na Ukrajině. Tím by kmotři jednak mohli naplno rozkrádat běloruské národní bohatství a navíc by to vedlo k oslabení Ruska, neboť by přišlo o svého spojence a znamenalo by to možnost dalšího přiblížení vojenské techniky NATO k ruským hranicím. Tím by se zvýšila hrozba vojenského konfliktu, což důrazně odmítáme.

Jakkoliv nechceme obhajovat všechny Lukašenkovy kroky, považujeme jeho volbu za jasné rozhodnutí běloruských voličů, které by mělo být respektováno. Je navíc až absurdní, jak média poukazují na údajnou nedemokratičnost běloruského systému, ale zcela přehlížejí útoky na neparlamentní opozici v ČR, jako byla např. protiprávní policejní razie v kanceláři Národní demokracie před několika lety.

Považujeme také za velmi znepokojivé, že se na stranu západních kmotrů postavil i premiér Andrej Babiš – poté, co dostal „noty“ od amerického ministra Pompea. Babišovo vyjádření ohledně Běloruska považujeme za jasnou zradu našich národních zájmů a za důkaz, že hnutí ANO, jakkoliv se snaží cílit i na vlastenecké voliče, představuje plně systémové hnutí, které hájí zájmy západních nadnárodních kmotrů.

Jelikož se blíží krajské volby, je potřeba vyslat jasný signál, že s touto Babišovou politikou nesouhlasíme. Je potřeba odmítnout jak strany demobloku, tak i hnutí ANO (a další rádoby-protisystémová hnutí) a podpořit strany, které jdou skutečně proti systému. Z tohoto důvodu vás prosíme o podporu ve volbách. V Ústeckém kraji kandidujeme samostatně pod značkou Národní demokracie, v ostatních krajích jsme se rozhodli podpořit stranu ROZUMNÍ Petra Hanniga a naše členy naleznete na kandidátkách této strany. Je potřeba, aby byl už od úrovně krajů jasně slyšet hlas pro národní zájmy a proti pokusům o barevné revoluce.

předsednictvo Národní demokracie, 19. srpna 2020