Uprchlíci vítejte, Brichta bude viset!

Níže uvedenou úvahu jsme převzali z blogu autora na iDNES:

Každý, kdo je proti masové imigraci ze zemí třetího světa, je nácek, rasista, xenofob, extrémista a podělaný běloušek nebo přinejmenším sobecký zabedněnec podléhající nesmyslným fámám hanícím zoufalé uprchlíky.

Takhle si většina příznivců masové imigrace představuje demokratickou debatu s názorovými oponenty. Máš jiný názor? Snadná pomoc. Přilepíme ti co nejodpudivější nálepku a pak tě ukřičíme. Žádná práva náckům! Proti fašismu všemi prostředky!

Sami sebe však tito lidé většinou prezentují jako intelektuální elitu naší společnosti. Nakolik oprávněně? To může posoudit každý sám. Stačí se podívat na ceduli, kterou vyvěsili během svého proimigračního happeningu v Brně a pak ji ještě umístili na FB profil radikálně levicové iniciativy Brno blokuje. Tož, uprclíci vítejte, náckové táhněte:-)

uprclicky_taborUprclíci vítejte, nacionalisté táhněte! (FB Brno blokuje)

„Po důsledném prostudování dokumentačních materiálů a porovnání projevů s předešlými shromážděními a dosavadní rozhodovací praxí soudů zahájila dnešního dne pražská policie úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob a vyhrožování s cílem působit na orgán veřejné moci, kterých se mohli dopustit někteří z řečníků,“ uvedla dnes ke kauze „šibenice“ policie.

Nejspíš jenom naprostým nedopatřením ještě policie z téhož důvodu neřeší vystoupení hudební skupiny Thalidomide na festivalu Mighty Sounds, který je jak přehlídkou alternativní hudby, tak zčásti i jakýmsi „festivalem politické písně“ radikální levice. Zde byl totiž během hudební produkce k vidění transparent „Brichta bude viset“, což měla být podle iDNES.cz „ironická reakce“ na jeho vystoupení na protiimigrační demonstraci na Václavském náměstí. Stejně tak mi chybí rozhořčené reakce pánů Sobotky a Chovance, kteří by přece měli v souladu se svým pojetím ochrany demokracie zadat policii jasnou politickou objednávku na potrestání „pachatelů“, stejně jako to učinili v případě „šibeničníků“. O signatářích petice „Proti nenávisti“ a pisálcích, kteří rozjeli hysterii kolem dvou atrap šibenic, ani nemluvě.

P.S. Pro ty zastánce „uprclíků“, kteří mají kromě psaní také problémy s chápáním psaného textu, bych chtěl ještě doplnit, že tento článek je míněn jako nadsázka a nemá za cíl přivodit komukoliv trestní stíhání. Jeho smyslem je jen a pouze poukázat na hloupost, pokrytectví a naduté papalášství těch, kteří nechtějí nebo neumějí diskutovat, proto raději lidi s odlišným názorem tupě nálepkují jako nácky a zkoušejí je za názor dostat do vězení.

Více detailů o festivalu Mighty Sounds můžete najít na níže uvedeném odkazu http://kultura.idnes.cz/mighty-sounds-den-treti-0ss-/hudba.aspx?c=A150706_133942_hudba_vdr