Vánoční sbírka 2019 pro děti z nemocnice v Ústí nad Labem

Před Vánocemi na nás obvykle útočí desítky různých neziskových organizací s cílem vytáhnout z našich kapes nějakou korunu na různé „dobročinné účely.“ Tyto peníze pak utopí z velké části na provoz vlastní organizace, ovlivňování veřejného mínění ve prospěch svých politických názorů a ke skutečně potřebným doputuje jen malý zlomek z původního příspěvku – často je však tato pomoc vyvážena někam na druhý konec světa.

Přirozená solidarita je nám jako nacionalistům blízká – myšlenky národní a sociální jsou spojenými nádobami, kdy jedna bytostně doprovází druhou. Proto nemůžeme na solidární aktivity rezignovat a jednoduše je odsoudit kvůli pověsti, která je díky všem velkým neziskovkám doprovází. Každoročně se tak připojujeme ke sbírkám různých pronárodních organizací, jejichž pomoc směřuje konkrétním osobám či organizacím v našem nejbližším okolí, ke skutečně potřebným.

V minulých letech jsme tak podpořili v rámci projektů „Generace solidarity“ například azylový dům v Děčíně, děti v pražské Thomayerově nemocnici jsme obdarovali hračkami nebo pomohli okradené rodině se zdravotně znevýhodněným chlapcem v Teplicích. Nezapomněli jsme ani na zvířátka a materiální pomoc zanesli do chomutovského psího útulku, jiný rok zase do útulku pro kočky v Kadani. V loňském roce jsme přispěli v rámci zmíněného projektu rodině malé Kačenky z Chomutova, která trpí komplikovanou diagnozou a je zcela odkázána na pomoc rodičů. Náš příspěvek byl spojen s výtěžky jiných sbírek a posloužil k nákupu speciálního automobilu.

Letos se hodláme zapojit do sbírky pořádané sdružením Mladí nacionalisté, kteří již několik let zpříjemňují přes Vánoce pobyt dětem v ústecké nemocnici. Z vybrané částky se nakoupí pastelky, omalovánky a další věci, které budou darovány na dětské oddělení této nemocnice. Množství pomoci záleží samozřejmě na vybrané částce, v tomto případě ale rozhodně platí, že i drobný příspěvek má význam. I malá částka dokáže vykouzlit úsměv na dětské tváři! Na reportáž z loňského ročníku se můžete podívat ZDE. Sbírku, která končí 18. prosince, můžete podpořit zasláním částky jakékoliv výše na účet 2301190978/2010, do zprávy pro příjemce nezapomeňte napsat heslo „vánoce.“

Druhou aktivitou se hodláme opět vrátit k pomoci útulku pro kočky, kdy bude sbírána materiální pomoc (krmivo vybraných značek, hygienické potřeby) přímo na základě požadavků útulku. Zájemci o podporu této sbírky nás mohou kontaktovat na e-mailu info@ndcv.cz, kde sdělíme podrobnosti. Osobní předání pomoci je však z logistických důvodů možné pouze v Chomutově či v Kadani.

Věřím, že ani čtenářům našich stránek není solidarita cizí a připojí se, třeba jen symbolicky, k letošní vánoční sbírce pro děti z ústecké nemocnice. Solidarita je naší zbraní!

Jan Mrázek

MO ND Chomutov