Co týden dal a vzal: RNDr. Jan Sedláček a jeho glosy z uplynulého týdne (2026-23)

V této rubrice každý týden budeme shrnovat to nejzajímavější, co náš předseda Jan Sedláček zveřejnil na sociálních sítích.

15. 6.

● Z Velké Británie se definitivně stala Velkobratránie. To „omezení sociálních sítí pro děti“ ve skutečnosti znamená zákaz svobodného přístupu na sítě i pro dospělé. Každý se na sítích bude muset prokázat občankou a vláda bude přesně vědět, kdo co píše. To je Orwell na steroidech.

● Stát nemá otravovat lidem život. Místo toho má zajistit vodárenství, energetiku a další strategická odvětví. Stát se nemá vměšovat do drobného soukromého podnikání a místo toho má hlídat velké korporace. A ať si každý sám rozhodne, zda to označí za pravici, nebo levici.

16. 6.

● Europoslankyně Nikola Bartůšek přešla z frakce Patriotů do frakce ECR. Nepřekvapivý krok. Podle hlasování svých europoslanců by ANO a Přísaha měly být v ECR, ODS v EPP, STAN u Zelených a pro Piráty snad ani neexistuje dostatečně progresivní frakce, jelikož i Marx proti nim byl konzervativec.

17. 6.

Petr Pavel na Vysočině vystoupal na stožár. Ale tak proč ne. Na stožár se korouhvička docela hodí.

● EU „doporučila“ ČR razantně zvýšit daň z nemovitosti. Já bych doporučil EU, aby nezasahovala do našich vnitřních záležitostí a nechala na nás, jaké daně si tu určíme. (Za sebe říkám daň z nemovitosti zcela zrušit u obytných domů.)

18. 6.

● Ke statistice, podle níž je jen mizivé procento Ukrajinců v ČR ve vězení: Ukrajinci se do vězení dostanou málokdy, jelikož jim justice často promíjí i závažné trestné činy. Takže tato statistika má nulovou vypovídací hodnotu.

19. 6.

● Povinná „kontrola věku“ na sociálních sítích je jen záminkou k vytvoření digitálního ID. Už teď stát a EU čmuchají do toho, kdo co píše na sítích. Teď to chtějí ještě prohloubit a zakázat svobodný přístup na sítě. To jim nesmí projít.

20. 6.

● Británie se stává otevřeně totalitním státem. Nejenže tam je za názor souzeno více lidí než kdekoliv jinde na světě, ale navíc chce Starmer zakázat svobodný přístup na sociální sítě a chce přesně sledovat, kdo tam píše jaké názory. To vše pod falešnou záminkou „ochrany dětí“.

● Na podzim volte tak, abychom po volbách měli po Starostech.

21. 6.

Nevidím jediný důvod, proč by tu i nadále měla existovat majetková daň z vlastnictví TV a rádia a proč by z výnosů této daně měla být placena dvě nadbytečná, nevyvážená a de facto soukromá média hájící zájmy zákulisních vlivových skupin.