Mému taťkovi i dalším blízkým příbuzným šlo často o život. Já sama jsem účinkovala jako kompars ve filmu Dukla o důlním neštěstí – vím, jak se ten film natáčel a kde se natáčel.
Vzhledem k tomu, jak si vážím práce mých předků, nedokážu se dívat na to, jak je všechno české bohatství (nejenom nerostné) bezostyšně ničeno.
Proto opět opakuji, zasypání a zaplavení černouhelných dolů OKD, a.s. bylo a bude jednou z největších zpronevěr vládnoucích vrstev.
Tento svůj názor opírám o Ústavu ČR a její preambuli. Možná jsem ne nadarmo byla učena ústavními právníky.
Ing. Karin Szczyrbová, národohospodářka a členka ND Karviná