ČSSD žene Babiše ke 40 % v dalších volbách

Česká Strana Sluníčkových Demagogů sice Babišovi okopává kotníky, v reálu ale dělá vše proto, aby mu přihrála ještě více voličů a sama spadla pod práh volitelnosti.

Mohlo by se zdát, že ČSSD už na tom nemůže být hůř. Absence sebereflexe a řídících znalostí mezi vrcholnými představiteli strany a zejména prosazování multikulturní politiky a vlezdobruselismu dovedly stranu až k sedmiprocentnímu výprasku a ani proislámský Hamáček tam rozhodně nevnesl příslib vyšších preferencí.

To, co vidíme nyní, ale už není jen chybný krok, jako spíše naprostý amatérismus a snaha o ztrátu i těch posledních voličů. Mám na mysli skutečnost, že ČSSD teď prosazuje, aby v případné vládě s hnutím ANO nefiguroval sám Babiš.

Důvodem, proč má Babiš tak vysokou podporu, je jeho vizáž bojovníka proti systému. Přestože právě on fakticky řídil minulou vládu, podařilo se mu schovat za Sr-Al-botku a v očích voličů se tím vyhnul zodpovědnosti za kroky, které vláda prováděla (jeho sesazení Socbotkou z funkce ministra financí k tomu ještě přispělo), čímž mohl předstírat, že jde proti systému. A voliči, kteří – znechuceni politkou – hledají alternativu, mu na to snadno naletěli.

Z toho vyplývá zásadní skutečnost: Jediná možnost, jak srazit Babišovy preference, je donutit ho převzít vládní zodpovědnost. Pokud bude v očích voličů zodpovědný za protinárodní a protilidové kroky (které vláda samozřejmě bude provádět), tak to sníží jeho oblibu a přenese to voliče ANOfertu ke skutečně protisystémovým stranám. A pokud budou mít socani štěstí, něco možná ukápne i k nim, neboť si do vedení nastrčili i relativně rozumného Foldynu.

ČSSD ale v sebevražedné agonii prosazuje jiný scénář, který vypadá takto: Babiš dosadí do čela vlády nějakou loutku (například Stropnického), přičemž ale sám bude skrz tuto loutku reálně vládnout. Vládě bude rychle klesat obliba, samotnému Babišovi ale nikoliv, protože se v očích voličů vyhne zodpovědnosti za vládní kroky. Půl roku před příštími volbami Babiš odepíše svoji loutku i s ministry, vyhází je z ANO a dosadí si na kandidátky nové lidi. Po pár frázích (Já som toto nechtěl, já to chtěl dělat jinak, ale systém mi to nedovolil…) ovládne další volby a vysaje voliče dalších stran – v první řadě právě ČSSD.

Ale to už vedení ČSSD netrápí. A upřímně, nemusí to trápit ani nás. Mezi reálnou politikou ČSSD a ANOfertu (o dalších stranách jako Al-lidovci či Biomasa 09 ani nemluvě) totiž není žádný rozdíl. Všechny svorně prosazují multikulturní šílenství a odmítají, aby si občané rozhodli o dalším členství v Eurosajuzu a aby skončilo všemožné okrádání občanů (koncesionářské poplatky, vydřidušské platby za jističe, aj.). Takže kdyby ANO ve sněmovně třeba úplně nahradilo ostatní slunkomančské strany, nepřineslo by to kvalitativní rozdíl oproti současné situaci.

A ostatně: jako člověk, který sleduje řídící procesy a konceptuální dění v politice, si říkám, že ČSSD si pád pod 5 % více než zaslouží. Nejen svojí slunkomančskou politikou, ale i svým amatérským přístupem.

Tomuto tématu jsem se věnoval i v jednom z minulých dílů svého pořadu ZVOSTRA:

Autor článku a videa je místopředsedou politické strany Národní demokracie, která je součástí aliance sedmi stran a hnutí s názvem Rozumní.