Jan Panocha ironicky: Jestli režim chce být věrohodný, musí své vlastní řady očistit od páté kolony Kremlu!

Už dlouhá léta v naší krásné zemi dochází k případům, kdy jsou stíháni a často také odsouzeni lidé za nápis na tričku, za tetování, za mávnutí pravou rukou, které policie s obří dávkou ekvilibristiky vykládá jako hajlování, a nebo za reedici knih zabývajících se problematičností některých aktivit určitých Židů.

A podobně dlouhá léta české tajné služby hlásí, že Česko je zájmovou oblastí Ruska a terčem ruských agentů. Dvě věci, mezi nimiž by donedávna málokdo hledal souvislost.

Ale po začátku ruské válečné operace na Ukrajině je čím dál nápadnější, jak do sebe tyto dva dílky skládanky zapadají. Po článku v ruských novinách, že je načase denacifikovat Polsko, je to nápadné křiklavě. Kdepak nějaká lobby židovských nebožáků, co trauma Holokaustu připravilo o soudnost.

Politické zájmy Ruska! Denacifikace a boj proti fašismu byla klíčová hesla propagandy k legitimizaci západní expanze sovětského impéria. A je snad jasné, čemu agent KGB, jímž Vladimír Putin byl, přísahal věrnost.

Jak tak vypadá, ruští agenti v Česku nezanedbali hybridní předválečnou přípravu. Můžeme si tu vyhlašovat krizové, nouzové, mimořádné, výjimečné, jiné, a nevím jaké stavy, a Voloďa se tomu bude v Kremlu smát.

Má agenty a užitečné idioty dobře uvelebené v české policii, ve státním zastupitelství, v justici, a i mezi soudními znalci a ve vzdělávacím a neziskovém sektoru. Ti se přitom mohou pyšnit úspěchy! Vždyť průměrný Čech, s povrchními a zkreslenými znalostmi, reaguje na pojem „fašismus“ jako muslim na „vepřové“.