Jan Panocha: Možný nacistický podtext sobotní demonstrace

V nynější vypjaté situaci se nesmí zmateně chodit kolem horkého šouletu, jak to předvádí levicový pisálek. Fašisté v Itálii neřešili, jestli je někdo židovského původu, nebo ne. U sobotních demonstrantů na Václavském náměstí bych si tím nebyl jistý. To by ovšem nebyla paralela s fašisty, nýbrž národními socialisty, zkráceně nacisty, vulgárněji nácky.

Včera proběhla protivládní demonstrace, jakou dlouho nepamatuji, a určitě nejen já. Tady je potřeba se zastavit a zeptat se: demonstrace proti jaké vládě? Odpověď je „proti vládě premiéra Fialy“. Proti vládě premiéra, který se otevřeně přihlásil ke svým židovským kořenům!

Proti vládě premiéra, o kterém je veřejně známé, že jeho babička a otec byli zavření v nacistickém koncentračním táboře!

Někdo to může podceňovat a říci, že slyším trávu růst. Na to odpovídám: k čemu Vám byly televizní pořady o holocaustu, dějepis, školení, když nic z toho neumíte použít v praxi? Copak nevyrostl před devadesáti, sto lety antisemitismus v Německu na výčitkách vůči ž/Židům na důležitých místech, a na pověsti o židovském bodnutí do zad za Velké války? Vyznavači „konspiračních teorií“ lehce spojí původ Fialův a Zelenského, a je zaděláno na opakování historie.

Vůbec se nedomnívám, že všichni, možná ne ani většina demonstrantů z Václavského náměstí jsou náckové. Stejně je namístě opatrnost.

Ve světle uvedených faktů nemůžu, než žádat Policii ČR, aby zjistila, kdo byl na demonstraci (např. podle mobilních telefonů, co se nacházely v době demonstrace déle než 30 minut v kuse v horní půlce Václavského náměstí) a předvolala je podat vysvětlení. Při podání vysvětlení by se určitě měla PČR předvolaných zeptat A) na jejich poměr k ž/Židům, B) jestli jejich názor na Fialovu vládu nějak ovlivnilo to, že premiér Fiala má židovské kořeny. Těžko by to šlo považovat za vyhazování veřejných peněz, 70000 předvolání by zároveň bylo určité protiextrémistické cvičení. V neposlední řadě nezapomínejme, že na druhé misce vah může být opakování holocaustu!

4. 9. 2022, Jan Panocha, člen ND, kandidát do pražského magistrátu 2022