Jan Sedláček: Brusel chce zakázat kapesní nože. Ale není to málo, soudruzi?

Každý správný muž má u sebe nůž, tvrdí známé přísloví. Pokud se ale Bruseli podaří prosadit současný návrh, budeme to my chlapi mít o dost těžší. A nejen my.

Evropská uhnije dělá přesně to samé, o co se snaží každý totalitní režim v první řadě: odzbrojit řadové občany, aby se nemohli bránit. Začalo to omezováním některých typů střelných zbraní (což je otevření Overtonova okna k úplnému zákazu legálních pistolí mezi občany). A nyní to pokračuje snahou Brusele, abychom nesměli po kapsách nosit ani obyčejné nože.

Podaří-li se dobrotrusům tento zákaz prosadit, přinese to problémy řadě lidí. A tím nemyslím jen houbaře, kteří ty červivé části hub budou asi muset ukusovat vlastními zuby. Myslím tím například ženy, které jsou nuceny při cestě domů procházet nebezpečnými místy (těch je v českých městech stále více, zejména kvůli cizím dělníkům) a kterým dodává kapesní nůž, případně i v kombinaci s pepřovým sprejem, pocit bezpečí. A EU je hodlá připravit o tento obranný prostředek a tím jim de facto zakazuje, aby se bránily před případným napadením.

Ve státech (jako je Velká Británie), kde byl tento zákaz zaveden, to nikdy nepomohlo k většímu bezpečí. Ba spíše naopak. Neboť vždy platí jednoduché pravidlo, že pokud postavíme zbraně (lhostejno, zda nože či střelné) mimo zákon, budou je používat jen ti, kdo se mimo zákon pohybují. A nejlepší obranou proti ozbrojeným útočníkům jsou ozbrojení slušní lidé. Ať už s legální střelnou zbraní, nebo – přinejmenším – s kapesním nožíkem.

Ale abych nemluvil jen obecně. Mě by se toto nařízení také dotklo (nožík s sebou samozřejmě nosím jako každý správný chlap) – i když bych si z toho asi nic nedělal a nosil bych ho dál, pokuty nepokuty. Zároveň se ale obávám, že přijde i další nařízení, které se mě dotkne ještě více. Po kapsách totiž nosívám i daleko mocnější zbraň než nůž. Jen se na ni podívejte:

 

O této Nokii 3310 je známo, že se s ní dá zatlouci hřebík či rozbít železobeton (a taky telefonovat, což už tak známé není, ale já to dělám). Pokud bych ji někomu hodil na hlavu, lze předpokládat, že to vyústí ve vážné poškození (myslím tím lebky, nikoliv mobilu, ten to vydrží bez škrábnutí). Docela se proto divím, že si bruselští sEUdruzi takto nebezpečné zbraně ještě nevšimli. A děsím se chvíle, kdy ji také zakážou veřejně nosit nebo kdy alespoň nařídí, aby si každý její majitel musel pořídit zbrojní pas.

Na závěr opět trochu vážněji: Je děsivé, do jak interních záležitostí ČR a jejích občanů strká Brusel nos. EU už se ani nesnaží předstírat svobodu a sama určuje život lidí do nejmenších maličkostí. A pokud s tím nesouhlasíme, měli bychom udělat dvě nejzákladnější věci.

Zaprvé: Jít ke květnovým eurovolbám. Minule tam totiž rozumní voliči nepřišli skoro vůbec a tím vyklidili pole těm nemnoha voličům takových vlastizrádců, jako je Polčák, Telička či Šojdrová.

A zadruhé: Je nutné podpořit takové uskupení, které se neohání pouze „reformami EU“ či „návratem před Lisabon“ (ani jedno z toho není v současné EU možné, koncepce EU je pouze „jednosměrná“ k dalšímu utužování), nýbrž které prosazuje úplný rozpad EU a návrat k Evropě svobodných států.

Jen v takové Evropě nám totiž nikdo nebude zakazovat bránit se před pouličními útočníky a případně i teroristy.

autor je místopředseda ND