Výzva nespokojeným členům a příznivcům SPD

Národní demokracie pozorně a se znepokojením sleduje situaci uvnitř hnutí SPD, zejména pak rozpuštění buňky v Moravskoslezském kraji, které se odehrálo těsně poté, co poslanec Lubomír Volný ohlásil kandidaturu na předsedu SPD proti Tomiu Okamurovi.

Tato skutečnost bohužel potvrzuje náš názor, že se Okamura nechová jako národovecký lídr, nýbrž jako solitérní hráč, kterému více než o ideje jde o jeho stranické postavení a který vedle sebe nestrpí nikoho, kdo by mu mohl „přerůst přes hlavu“. Tato vlastnost se bohužel projevuje i v Okamurově neochotě spojit síly s dalšími vlasteneckými stranami, což opakovaně vede ke štěpení národovecké scény.

Neméně znepokojeni jsme i z toho, jak SPD ustupuje ze svého původního programu. Začalo to již krátce po volbách, kdy Radim Fiala prohlásil, že SPD odmítá byť i referendum o vystoupení z NATO. Poté přišlo několik vyjádření Tomia Okamury o tom, že namísto Czexitu by raději EU pouze zreformoval. Dají se jmenovat i další příklady zrady národních zájmů představiteli SPD a podlézání silám ovládajícím USA, např. přihlášení se předsedy Výboru pro bezpečnost Radka Kotena k obchodní válce proti Huawei. Pomyslnou třešničkou na dortu byla konference, na níž se Okamura postavil po bok podpindosníků z Demagogického bloku, kteří se snažili o majdan proti české vládě.

Národní demokraté považují tyto kroky za plivnutí do tváře jak všem slušným členům SPD, tak především 539 tisícům voličů, kteří dali v minulých parlamentních volbách svoji důvěru právě Tomiu Okamurovi. Dotýká se nás to o to více, že SPD v těchto volbách vykradla náš program založený na vystoupení z EU a NATO, který jsme my prosazovali již v době obnovení naší strany před 5 lety, tedy dávno před vznikem SPD. Tento program si držíme stále a na rozdíl od Tomia Okamury a Radima Fialy z něj nikdy neslevíme.

Oproti vedení SPD se také nebráníme spolupráci s dalšími vlasteneckými stranami a hnutími; důkazem toho byly právě parlamentní volby 2017, do nichž jsme šli spolu se šesti dalšími uskupeními pod společnou hlavičkou ROZUMNÍ. Stali jsme se díky tomu 12. nejsilnější stranou v ČR (třetí nejsilnější neparlamentní stranou) a získali 4 x více hlasů než ostatní strany s vlasteneckým programem (mimo SPD). Na této spolupráci stavíme i nadále; spolu s Rozumnými jsme postavili společnou vlasteneckou kandidátku do Evropského parlamentu.

Vyzýváme proto všechny nespokojené členy, čekatele a příznivce SPD (jak z Moravskoslezského kraje, tak i z dalších oblastí), aby zvážili vstup do našich řad. Národní demokracie si na rozdíl od SPD hledí svých členů a naslouchá jejich názorům a slušným připomínkám. Ostatně, v minulých měsících jsme již přijali řadu bývalých členů a příznivců SPD a hlásí se nám stále další. Každý slušný vlastenec, který to myslí vážně, je u nás vítán.

Předsednictvo Národní demokracie

22. 2. 2018