Malá reportáž z koncertu Tomáše Ortela, Kladno, 20. 2. 2016

Je víc než symbolické, že zatímco v Brně slavila Národní demokracie dva roky od svého vzniku a nastartování aktivní činnosti, tak se v Kladně, největším středočeském městě, uskutečnil koncert Tomáše Ortela. Tomáši Ortelovi patří veliký dík za jeho nezištnou podporu vlasteneckého všelidového vzedmutí, když po celý minulý rok na táborech lidu a na demonstracích i svými hudebními vystoupeními přispěl k jejich úspěchu.

Vystoupení Tomáše Ortela se konalo ve sportbaru „U 2 Medvídků„. Za to patří majiteli a provozovateli dík. Dík za jasný a pevný postoj a za odvahu, když se znovu navracejí represe z dob tvrdé normalizace. Ano. V této dnešní rádoby „demokratické svobodné společnosti“ se vlastenci a národovci, členové legitimních hnutí a politických stran, kteří jsou nepohodlní současnému vládnoucímu establishmentu, již běžně setkávají s tím, že např. rezervovanou objednanou prostoru pro jednání, setkání, koncertování najednou majitel prostory zruší s tím, že byl agenty státní policie zastrašován a bylo mu vyhrožováno represemi. Auta účastníků takových vlasteneckých akcí a setkání jsou při návratu Policií ČR stavěna, osádky legitimovány. Je vytvářen nátlak zejména na státní zaměstnavatele a na subjekty na ně zakázkami navázané, aby příznivce, sympatizanty a členy neparlamentních stran a hnutí, zejména vlastenecky orientovaných, ekonomicky a společensky likvidovali. Prostě něco podobného, co velmi dobře znali příznivci kapely Plastic People někdy před 45 lety a mnozí občané v dobách tzv. normalizace.

V sále byla ohromná atmosféra. Sešlo se zde na 300 fanoušků. Vlastně to byl společný koncert všech zúčastněných, když všichni zpívali a souzněli s texty písní, které vyjadřují jejich pocity a se kterými se identifikují. A protože se na všechny nedostalo, budou se v Kladně v dohledné době konat koncerty další. Navzdory nenávisti a jedovatým slinám nepřátel, nejrůznějších prounijních kolaborantů a neobolševických multikulturalistických xenofilů.

Kladno bylo vždy své, má vlastní identitu, vlastní názor. Žijí zde pracovití lidé, kterým nikdo nic nenadělil, nekompenzoval zničení a rozkradení POLDI SONP, Kamenouhelných dolů (celkem 40 tis. pracovních míst!). Těm nebude nikdo diktovat, jak se mají chovat, komu naslouchat a koho volit!

Tomáši Ortele. Ještě jednou díky!