Mgr. Jan Sedláček: Náboženství kovidistů a antigenní odpustky

Když se podívám do minulosti, jak Jan Hus bojoval proti odpustkům a dalším církevním nešvarům, připadá mi, že se zase vracíme do téže doby. Jen tu místo katolíků vládne Církev sv. Respirátora a Nejsvětější vakcíny.

Úderem půlnoci na první listopad začalo platit kritizované nařízení, podle něhož by nám po příchodu do hospody neměla vletět do uší otázka, co si dáme, nýbrž zda nám koluje v žilách mRNA koktejl nebo zda jsme si aspoň nechali strčit špejli nosem až kamsi k hypofýze. A nejlépe abychom vytáhli čtvereček sypaného čaje, který má tu či onu možnost potvrzovat. Zároveň nám naše milá dosluhující vláda (za vydatného přikyvování ještě milejší vlády nastupující) to špejlování ještě okořenila tím, že komu nevhrknou slzy do očí už při samotném šťouracím aktu, tomu jistojistě vhrknou při placení.

A do toho musíme slzet ještě dojetím, jak nám Flégr a další proroci kovidismu usilovně vnucují ten svatý grál jménem „mRNA vakcína“. Je to prý hrozně fajn, sice to není klasická vakcína, proti kovidu moc nechrání a každou chvíli po ní někdo umře, ale to nás nesmí rozkolísat ve víře. A jakmile si to necháme píchnout, čeká nás království Boží na Zemi a budeme nadřazeni nad těmi prašivými pohanskými psy, kteří si ji bůhvíproč píchnout nechtějí.

Že se jedná o segregaci jako vyšitou, to nikoho z našich ústavních ničitelů činitelů zjevně netrápí. Stejně tak že údaj o prodělání či neprodělání tutoho či tamtoho zdravotního zásahu je citlivá informace, kterou nejsme povinni nikomu vykládat na potkání. Jakmile jde o vyznávání kovidismu, lidská práva i Ústava ČR jdou jaksi stranou…

A k tomu ještě z našívaší slýcháme, že bychom měli být rádi, že my, kdo nepatříme do té „nadřazené“ skupiny, si můžeme koupit aspoň odpustek v podobě antigenního šťourání, které nám zajistí „dočasnou nadřazenost“ do druhého dne, nebo dokonce PCR odpustek, který to samé přinese na tři dny (ve skutečnosti na dva – než fráterníci kovidové církve provedou PCR rituál, je den pryč).

Když se nad tutím vším zamyslím, přijde mi, že se od doby Mistra Jana Husa zase tolik nezměnilo. Pokrytectví, nesvoboda, odpustky – to všechno zůstalo. Rozdíl je ten, že tehdejší režim si na nějaká lidská práva moc nehrál, zatímco ten současný se zaštiťuje svobodou, demokracií a vědou bez dogmat, což tady jaksi nevychází.

A není to jen kovidismus, velmi podobné je to u klimatického náboženství – tam roli odpustků hrají emisní povolenky a klimatická církev nás láká, že prý když budeme držet dlouhý půst a tvrdou řeholi bez aut a dalších pohanských zbytečností, dočkáme se bezuhlíkatého království Božího na Zemi.

Doufám ale, že v jedné věci se historie opakovat nebude. A to je upalování lidí s nepohodlnými názory. To by se mě totiž docela dotýkalo. Zimu sice nesnáším, ale plameny vidím radši jen v táboráku nebo za sklem krbovek a ne plápolající z hranice pode mnou.

Pro jistotu budu obezřetný a nepřijmu žádné pozvání do Kostnice. I kdyby vypadalo sebelákavěji.

Autor článku je místopředsedou OKNO – Odborové konfederace neočkovaných občanů.