Vodní děla a střílení do davu gumovými projektily. Národní demokracie odsuzuje policejní násilí a brutalitu

Národní demokracie odsuzuje policejní násilí a brutalitu, se kterou byla rozehnána nedělní demonstrace proti vládním nařízením v souvislosti s koronakrizí.

Od počátku jsme vyjadřovali údiv nad tím, že policie vůbec konání demonstrace povolila (když jsou podobné akce zakázány) a na konání akce poskytla výjimku, i když výměnou za různá opatření (skupiny po dvaceti lidech apod.). Bylo totiž jasné, že tato nařízení těžko lze při takovém počtu účastníků demonstrace uhlídat. Svolavateli nyní hrozí mnohamilionová pokuta, což má vystrašit pořadatele podobných demonstrací v budoucnu. Bylo toto od počátku v plánu?

Domníváme se, že policie už dopředu kalkulovala s tím, že přítomnost fotbalových fanoušků bude moci zneužít k tvrdým a násilným represivním zásahům proti občanům, aby mohla protirouškové protesty zdiskreditovat a ještě více omezit shromažďování lidí. To, že ministr vnitra Hamáček celý zásah sledoval z policejního štábu (dle médií), napovídá, že vnitro chce dnešní demonstrací policejní moci zastrašit všechny odpůrce prymulovských nařízení a upevnit ještě více policejní stát. Média k tomu v příštích hodinách a dnech zcela jistě ochotně napomohou.

Jsme přesvědčeni, že ti, kteří na Staroměstském náměstí dělali nepořádek, byli s velkou pravděpodobností najatí a že šlo o provokatéry, jejichž cílem bylo protest zneužít. Vzpomeňme na „muže v hnědé bundě“. Stále stejný scénář…

Vodní děla a gumové projektily, které policie použila proti lidem, jsou tak jen smutným pokračováním prymulovské totality, kterou v tomto roce zažíváme. Výjevy, jako ničení české vlajky policisty (neúcta k národním symbolům), ukazují na to, že stojíme proti lidem, které naše země, stát a národ nezajímá.

Národní demokracie, 18. října 2020

více informací zde a zde

Gumový projektil zasáhl jednoho z účastníků do prsou.