Alena Drvotová k demonstraci proti vládním nařízením: Policie střet sama a cíleně vyvolala

Já na demonstraci nebyla, ale dění na dálku sledovala. Nejen prostřednictvím lžiprávní žumpy. Nejvíc mne zaujalo, jak Hamáček už dopředu (!) věděl, že budou „násilné“ střety a vyslal na místo stovky policistů s protiteroristickou výbavou.
Každopádně platí, že povolit demonstraci (jakoukoliv) v době nouzového stavu a omezeného počtu demonstrujících, který nelze dopředu předjímat, je pěkná blbost. Magistrát demonstraci nakonec zrušil, ale až na žádost Policie a když již demonstrace probíhala. Inu, to když došlo ke zrušení (a zatčení !) Adama B. Bartoše na demonstraci na Václaváku 26. 3. 2016, nikdo nemusel Magistrát vyzývat k jejímu zrušení (to bylo okamžité a velmi iniciativní) a Policie již dopředu byla na zatčení ABB připravena s klepetama.
Platí dále, že kdyby Policie na místo nedorazila a účastníky nezastrašovala, k žádnému střetu by nedošlo. Přece by se demonstranti nepoprali mezi sebou! Jinými slovy: Policie střet sama a cíleně vyvolala. Neadekvátní bylo i použití prostředků (vodní děla, zásahová jednotka, slzné granáty …). Připomeňme si, jak naopak Policie vůbec nezasáhla např. proti vysmažencům, co na několik let neoprávněně zabrali státní majetek (bývalá plicní klinika na Žižkově) a kde tento neperspektivní a vpravdě škodící odpad, tyto odporné vředy na společnosti, násilně terorizovaly rezidenty v sousedství bydlící a podnikající.
K zásahu Policie, k nasazení techniky a brutalitě zásahu lze přijmout jediný závěr: Demonstrace byla jen záminkou. Jednalo se o chtěný, cílený a tréninkový zásah. Bylo to cvičení na budoucí nekompromisní akce Policie proti veřejnosti, když lze s jistotou předjímat ekonomický a společenský rozvrat, který nastane po nezvládnuté „koronavirové krizi“. Účastníci Pochodu za tradiční rodinu v r. 2013, hnutí „žlutých vest“ v r. 2019-2020 z Francie by o takových zásazích mohli barvitě vyprávět. A ti, co tak rádi zmiňují tzv. „brutální“ zásahy proti demonstratntům v listopadu 1989 se teprve o významu slova „brutální“ náležitě poučí.
Čekají nás „pekné časy“.
Alena Drvotová, členka předsednictva Národní demokracie, 19. října 2020