Nedělník Adama B. Bartoše (112) Dají-li mi medaili?

Přemýšlel jsem, o čem napsat dnešní nedělník. Speciální poselství pro vás tento týden nemám. Ale vláda nikdy nezklame. Vždy udělají nějakou blbost, která je vděčným tématem k dalšímu zamyšlení. A je to ještě horší – nejen vláda dělá blbosti, ale i lidi. V zoufalství činí zoufalé věci. Berou si život – kupříkladu. Za tohle by měla vláda pykat…

O tom, že nedávno před sídlem vlády spáchal sebevraždu jistý senior, jsem už psal. Zastřelil se. Jen pár týdnů poté se jiný senior upálil v Plzni. Média sice neuvedla, proč tak učinil (i když se zmínila, že nechal dopis na rozloučenou, takže motiv musí být znám) – ale už jen z toho mlčení je jasné, o co asi šlo. Nejspíše další zoufalý člověk, kterého tato vlastizrádná vláda dohnala k dobrovolnému ukončení života. Protože kdyby šlo o jakýkoli jiný motiv – znali bychom ho. Média by nám to řekla. Když média mlčí, je to podezřelé. Dobře přece víme, že na nepohodlné informace jsou embarga. Například se pravidelně zamlčuje etnický původ zločince (když někdo někde někoho pobodá nebo strčí pod vlak či znásilní), bagatelizují se případy kriminality imigrantů, mrtvých na očkování apod. O mnoha sebevraždách, kterých asi nyní musí být hodně, se ani nedozvíme, protože se staly v soukromí a statistiky sebevražd není tak snadné získat.

Sebevražda, která se však nedá zamlčet, je ta, kterou někdo spáchá veřejně – před sídlem vlády v Praze třebas, nebo jako teď – před základní školou v Plzni apod. To nikdo neokecá. Tak se alespoň mlčí o motivu, abychom si jako mysleli, že to s nynější krizí nemělo nic společného…

A vláda? Politici? Místo toho, aby je hryzalo svědomí a měli půlky hrůzou sevřené, že lid tuto vládu – nejhorší v historii České republiky – požene svinským krokem jak by si zasloužila, místo toho, aby se snažili své chyby napravit a odčinit, mají úplně jiné starosti…

Například si udílejí vzájemně vyznamenání – o tom jsem už také psal, ale nebere to konce. Teď například dostal vyznamenání český ministr zahraničí od ukrajinského ministra zahraničí. Že nevíte, kdo je český ministr zahraničí? No, ani se vám nedivím – je to takový nevýrazný úředníček, ale dobře živený, vypadá jak přerostlé dítě a když si nasadí vojenskou helmu, tak se smějou nejen v Kremlu, ale určitě i v Kyjevě. Ale to nic nemění na tom, že si musí vzájemně podlézat, protože tohle válečné „dobrodružství“ je tak o hubu, že je potřeba jednotlivé aktéry i nadále osobně pozitivně motivovat. A tak si Češi, Poláci a Ukrajinci vzájemně udělují medaile, vyznamenání za zásluhy, státní vyznamenání, válečné kříže a výroční ceny a já nevím co všechno ještě, aby stvrdili, že v téhle válce a v těchto zlodějinách jedou SPOLU. A aby měli něco na památku. Je potřeba to udělat rychle, protože asi dobře tuší, že nikdo neví dne hodiny, nikdo neví, jak to dopadne a kolik času ještě zbývá. Je potřeba si to předat ještě dnes, i když žádné zásluhy ještě ani nejsou, i když válka ještě neskončila (a nikdo neví, jak dopadne). Normálně se takové věci dělají až poté, když je po všem, když je rozhodnuto. Jenomže tady se spěchá, tady se ani na výsledek války nečeká, tady se už všichni plácají po zádech, jako kdyby Putina už porazili. Přerostlé dítě Lipavský si odnáší trofej, jako kdyby snad vlastnoručně sestřelil deset ruských letadel (že by to on byl oním záhadným „duchem Kyjeva“?) nebo jako kdyby vyhodil do vzduchu Kerčský most nebo Duginovu dceru. Tenhle šašek přitom pouze čte z papíru americké noty, v gatích má z toho všeho hrůzou nasráno, válku si představuje jako Hurvínek – ale dme se pýchou, jaký je to velký hrdina, protože dostal metál. Bože, jak je to směšné, ubohé a nechutné… A jak smutné: důchodci tady veřejně páchají sebevraždy, protože nemají na složenky, ale ti dobytkové myslí jen na sebe a svá vyznamenání.

Nebo jiný příklad. Myslel jsem, že to je vtip z dílny CD89, kam rád chodívám – ostatně jsem to právě tam objevil – ale nakonec jsem zjistil, že to vtip není. Je to oficiální infografika ODS (resp. SPOLU), ve které se píše, že „ve Sněmovně jsme schválili výcvik ukrajinských vojáků v České republice“. Doprovozeno fotografií ukrajinského vojáka před nějakým rozstříleným objektem. Vláda nám to sděluje, jako kdyby to byla kdovíjaká výhra. Jako kdyby to bylo něco pro občany. Jako kdyby to bylo něco dobrého pro Českou republiku. No – to tedy české občany skutečně potěší, že má jejich vláda takové starosti. Vůbec nechápu, že se tím chlubí. Nejen, že to bude stát peníze nás všech (zatímco nám všem se jich nedostává), nejen, že to neřeší naše ekonomické a bezpečnostní problémy, ale ono je to ještě prohlubuje, ale tato vláda má přesto tu drzost se tím ještě veřejně vytahovat. Měla by se za to spíše stydět a tutlat to, ale ona vytrubuje do světa (ale o to asi jde, nejspíše to není určeno pro českou veřejnost), že místo aby se starala o české důchodce, kteří si berou život už nejen v soukromí, ale všem veřejně na očích, tak ona raději cvičí ukrajinské vojáky, protože podle Hňupovy vlády je přece „Ukraine first“, „Ukrajina na prvním místě“, zkrátka – MUGA („Make Ukraine great again“)…

Jenomže to jsem neměl dělat – neměl jsem chodit na oficiální facebook ODS, abych si ověřil, že jde o oficiální infografiku, protože v tu chvíli tam na mne podobných drzých prohlášení a čistokrevných a nefalšovaných hovadin vyskočila celá řada, až se mi udělalo mdlo. Premiér Hňup si nevidí do huby nebo se sjíždí na kokainu jako jeho velký ukrajinský vzor, protože jinak není možné, aby voličům se vší vážností tvrdil (doprovázeno infografikami), že:

  • ukončili jsme závislost České republiky na ruské ropě
  • reagujeme na Putinovu agresi navýšením investic do obrany
  • česká vláda zvládá energetickou krizi apod.

Pokud bychom měli pronárodní nezávislou armádu určenou k obraně naší vlasti, navýšení investic do obrany bych rovněž podporoval. Protože ale naši vojáci slouží jako poskoci NATO, navyšujeme jen prostředky pro NATO, z čehož jako stát / národ nic nemáme, jen bezpečnostní riziko. Nemluvě o tom, že jsme Ukrajině z našich vojenských skladů dali, co jsme mohli a teď už jen milostivě čekáme, až si budeme moci od USA koupit další vojenský šrot – opět za naše těžce vydřené peníze. Důchodci ať si klidně dál proženou kulku hlavou nebo ať umrznou, hlavně že budeme moci udělat další kšeft.

K ukončení závislosti na ruské ropě nebo spíše k velkohubému prohlášení premiéra Hňupa, že ukončil naši závislost na této zlé ruské surovině: na tiskovce on sám vysvětlil, že ropovod Družba bude ještě fungovat tři roky a teprve od roku 2025 dojde k něčemu, co bychom mohli nazvat českou nezávislostí na ruské ropě (podaří-li se navíc zrealizovat investice potřebné k posílení ropovodu TAL). Takže všechno jsou to jen plané sliby, všechno je to ve hvězdách, všechno je to jen plané žvanění, je to jen Hňupovo zbožné přání. Navíc – nezávislost na Rusku znamená závislost na Západě, to za prvé. Znamená vyšší ceny, to za druhé. A za třetí – dnes nevíme, co bude zítra a k čemu dnešní velkohubá prohlášení vlády povedou. Až poletí cena ropy nahoru ještě více, než v posledním roce či až jí dokonce bude nedostatek, k čemu nám bude Hňupovo chvástání o něčem, co má nastat až v roce 2025? Stále totiž bereme 50 procent ropy od Rusů přes Družbu. Když se ta zavře a kapacita ropovodu TAL se navýší až za tři roky, co budeme dělat do té doby? Normálně uvažující člověk se nezbavuje jednoho zdroje, dokud nemá zajištěn zdroj náhradní. Jen česká vláda je tak hloupá, že si zavře kohouty o tři roky dříve, než si vybuduje nějaké alternativní.

O výkřiku, že česká vláda zvládá energetickou krizi, snad ani není třeba se rozepisovat. Ta krize sotva začala, ale podle vlády je už vše asi vyřešeno, české předsednictví je prý veleúspěšné a míra schopnosti české vlády se měří podle toho, co o ní napsala západní agentura Bloomberg (ano, i to se na facebooku ODS dočteme).

Premiér je přesvědčen o tom, že krizi zvládl, dokonce natolik, že už spřádá plány na to, co bude vláda dělat příští rok. Zatímco letos „jen“ bojovala s Putinem a řešila energetickou krizi, od příštího roku prý přijde s koncepčním řešením, co s ČR na dalších deset let. Slibuje zásadní reformy – důchodovou, školskou apod. Měli bychom se začít bát.

Nejen proto, že si vláda evidentně neuvědomuje, v jakých jsme problémech, ale i proto, že pokud tato vlastizrádná vláda chystá zásadní reformy, je to jen eufemismus pro další pouštění žilou tomuto národu. Možná za to jejím představitelům zase někdo udělí nějaké vyznamenání či cenu (jako například ministr financí roku, jako dostal kdysi Kalousek), ale v praxi to bude jistě znamenat – když už jsme tím tématem začali – nejspíše více veřejně upálených či kulkou zabitých důchodců.

A to nesmíme dopustit.

Proto: Vlasti zdar, Hňupově vládě zmar!
Adam B. Bartoš
předseda Národní demokracie