Nedělník Adama B. Bartoše (151) Palestinské Lidice a Ležáky

Kde začít? Od posledního nedělníku se toho tolik stalo. Válku na Ukrajině vystřídala válka v Gaze a čeští politici jsou zase jako na trní. Jejich servilnost má spoustu humorných (i méně humorných) podob, jako například tato povedená fotografie.

Já bych se jim tedy tolik smát neměl, neboť jsem před dlouhými lety také běhal s izraelskou vlajkou, ale když ono je to vážně k smíchu. Když Dana Drábová zrovna neprovolává slávu Ukrajině (jako tehdy v ČT), tak se zahalí do izraelské vlajky. Ta ženská nemá kousek sebereflexe. Ministr průmyslu Síkela sice sám vypadá tak trochu jako Bibi Netanjahu, ale je normální, aby si člen vlády dával na záda vlajku cizího státu? Tohle dělala moje stará známá, že se zahalila na proizraelské demonstraci do jejich vlajky (v době, kdy jsem i já byl podobně pomatený) a pro novináře to bylo pěkně fotogenické, protože při tom dobře vypadala. Když ale do izraelské vlajky zabalíte něco, jako je Dana Drábová, tak je to spíše k úleku. No a ta třetí – škoda mluvit. Husička Mirka Němcová, co si českou vlajku na klopu kabátu neumí ani pořádně připnout, nebo ji snad dokonce schválně upozadila před tou izraelskou, to raději necháme bez komentáře. Celé to vypadá, jako když z ústavu pro choromyslné uteklo několik zřízenců a když běželi přes Staromák, kde se zrovna odehrávala nějaká demonstrace, tak se zamotali do praporů. Celé to korunoval premiér Hňup, který – zřejmě zase pomyslným vlakem – odcestoval přímo do centra válečné vřavy, aby tam před Bibim z papíru přečetl pár ukňouraných vět. Naštěstí tuhle trapnou historku už mezitím zavál čas, tak ji tu nemusím komentovat, udělalo to za mne mnoho jiných psavců. Jen jsem to chtěl připomenout, protože Fialovo vystoupení v Izraeli a výše popsaná fotka ze Staromáku jsou adepty na politický bizár roku…

Líbání sionistického prstenu se ale neodehrává jen ve vládních řadách – i taková opozice, která se nazývá vlasteneckou, má jasno. Například poslanec Kobza na facebooku prská na všechny, kdo nefandí Izraeli. Útok Hamásu přirovnal k zničení Lidic a ti, kdo podporují Palestince, jsou podle něj hlupáci, kteří si neuvědomují, že oslavují zlo podobné tomu nacistickému. Jenže to přirovnání kulhá na obě strany. Po atentátu na Heydricha, který svým provedením a utajením spíše připomínal teroristický čin vůči okupantům, přišla okupující moc a z pomsty srovnala Lidice se zemí. Přesně to, co dělají Izraelci dnes – a vlastně už od roku 1948. Oni okupují vesnice, oni je vyhlazují z povrchu zemského. Sice jako pomstu za teroristické akty, ale pokud něco připomíná izraelské počínání dnes, tak je to nacistické běsnění. Přesně jako to v Lidicích. Pan poslanec za SPD chtěl Izraeli argumentačně přicupitat na pomoc, ale přitom se do toho nešikovně zamotal. Když už pan Kobza z Izraele dováží košér vína a obchoduje tu s nimi, tak by si měl alespoň nastudovat historii vzniku Izraele, aby nám tu nevykládal nesmysle…

Zkrátka, ukazuje se, že Izrael je opět lakmusovým papírkem, který určuje, kdo je kdo a kdo kde stojí. Každý se podle něj vybarví. Rozděluje vlastence na ty pravé a nepravé, podobně jako válka na Ukrajině či předtím covid. Schválně si všímejte, kdo na „alternativě“ podporuje Izrael – a tím se mnoho věcí vysvětlí.

Národní demokracie má však na starosti důležitější věci, než vyjadřování se k izraelsko-palestinskému konfliktu. Ten nás svým způsobem nezajímá, protože není náš (podobně jako ten rusko-ukrajinský, který postupně odeznívá).

My se totiž připravujeme na evropské volby a za tím účelem jsme představili – dá se říci historické – spojenectví na vlastenecké scéně. Pokud jste neviděli konferenci, kde jsme toto sjednocení (nazvali jsme ho Aliance za nezávislost ČR) zveřejnili a kde jsme zároveň oznámili lídra této sjednocené kandidátky, generálmajora v.v. Hynka Blaško, určitě se na záznam podívejte zde. Netvrdím, že toto spojenectví samo o sobě znamená jistý úspěch, o ten se budeme muset ještě s vaší pomocí poprat, ale chci tím říci, že jsme těch několik měsíců nezaháleli a toto je výsledek našich jednání. Pospojovat více stran už není v našich silách, protože další subjekty, které vás možná napadnou, o spolupráci neměly zájem, takže to, co jsme představili, je skutečně maximum možného. Kdo nemá čas sledovat celé video, zde je alespoň tisková zpráva, kde jsou shrnuty nejdůležitější informace. A na níže uvedených kanálech nás můžete sledovat a podporovat. Budeme to potřebovat.

web: www.aliancezacr.cz
FB: www.facebook.com/aliancezacr/
X: www.twitter.com/AliancezaCR/
VK: www.vk.com/aliancezacr
TG: t.me/aliancezacr

Tak aspoň takto krátce a – národu zdar!
Adam B. Bartoš
předseda Národní demokracie