Nedělník Adama B. Bartoše (59): Trochu bizarnosti do ospalé říjnové neděle

Krásnou ospalou říjnovou neděli. Dost často jsme poslední nedělníky řešili volby nebo jejich výsledky a je konečně na čase věnovat se i jiným tématům. Trochu jsem se zamyslel a rozhodl se, že tento nedělník pojmu trochu jinak. A zavedu nové podrubriky. Jedna z nich se bude jmenovat „politický bizár“ a ukážeme si v ní vždy pár příkladů tvrdé neomarxistické propagandy, která přesahuje hranice lidského chápání. Výhodou této rubriky bude, že ji nebudu muset nijak komentovat, protože komentář je většinou nadbytečný. A pokud bude někdy potřeba, učiním výjimku.

A pojďme rovnou na to. Politická korektnost nás často doběhne, když to nečekáme. Kdysi dávno jsme si dělávali (my, konzervativci) úsměšky z toho, že zkratka LGBT bude postupně narůstat o další písmena spolu s tím, jak neomarxisté nacházejí další – padesáté páté, padesáté šesté či pětašedesáté – pohlaví. A vymýšleli jsme, jak to zkratka bude asi vypadat. Dnes už to k smíchu není, protože realita předstihla nače očekávání. Jak vypadá aktualizovaná zkratka pro sexuální menšiny, nedávno ukázal kanadský premiér Justin Trudeau, který na Twitteru zveřejnil její podobu: 2SLGBTQQIA+. Koho by zajímalo, co znamenají první dva znaky („2S“), v angličtině „Two spirit“, pak se jedná o označení lidí, kteří mají podle svého názoru dvě duše, mužskou i ženskou. Jaké všeobecné veselí tato politická událost vyvolala mezi lidem „prostým“, si můžete přečíst zde, abyste mi věřili, že si nevymýšlím.

Někdo by mohl namítnout, že to je Kanada, kde byli vždy poněkud progresivní. No, necháme se překvapit, zda předpokládaný český premiér s charismatem mokrého hadru na podlahu (Petr Fiala), zato politicky hyperkorektní až na půdu (ty dvě věci spolu souvisí – kdo je politicky korektní, nemá charisma, je to suchar, přesně jako Fiala), zda a jak rychle podobnou politickou „kulturu“ zavede i u nás.

Aby nám ale úsměv nezamrzl na rtech. Před pár dny jsem se na serveru pražského dopravního podniku (www.dpp.cz) díval, kdy mi jede tramvaj na místo, kam jsem se potřeboval rychle dostat, ježto mám auto v servisu. A dozvěděl jsem se, že když pojedu „dvaadvacítkou“, uspořím 1,13 kg na osobu CO2. Zajímavé je, že kdybych jel stejnou tramvají v dalším intervalu (tedy stejná linka, stejná délka co do kilometrů i času), ušetřím 1,11 kg. Abyste věděli, že nekecám, udělal jsem si printscreen s tím, že si to schovám jako novinku do svého nedělníku, ale mezitím jsem zjistil, že se o tom už píše na mainstreamu (třeba zde).

Je úplně jasné, kam to bude směřovat – a do jakých obludných rozměrů to bude narůstat. Podobně jako zkratka pro sexuální menšiny. Vaše chytré telefony (naštěstí jej nenosím) vám budou při každé příležitosti hlásit, kolik ušetříte CO2 tou kterou aktivitou, tím kterým nákupem toho kterého zboží, až nás naprosto myšlenkově přeprogramují. Jakoby nestačilo, že s nesmyslnými povolenkami se obchoduje na úrovni států. Teď se bude fiktivními číslíčky řídit i kdejaký pražský sojový jouda. A teď si představte, jaká ohromná úspora by to byla, kdyby nás jednoho po druhém „vypnuli“, nebo „uměle přerušili“, rozuměj nechali zmizet. Inu, v dobách Jana Husa se obchodovalo s odpustky, dnes s povolenkami. Nezaplatíš, shoříš v Grétině pekle. Na druhou stranu se tu otevírá prostor pro novodobé husitské hnutí, které si ty výmysly od cizáků (jak by řekl Andrej Babiš) nenechá líbit…

Konečně – politický bizár do třetice. Mám rozkoukaný několikadílný dokument z produkce Netflix o „nechutně bohatém“ a „zvrhlém“ Jeffrey Epsteinovi. Je to samozřejmě politicky zaujaté jedním směrem – dokument je prokládán jen fotkami Epsteina s Trumpem apod,, zatímco úplně opomíjí jeho spojení s Billem  Clintonem a dalšími americkými demokraty (rozuměj levičáky), s britským princem Charlesem a dalšími významnými postavami světové politiky, ale co bychom od levičáckého Netflixu chtěli, že? Co mne ale zaujalo, že výpovědi obětí sexuálního zneužití, které v dokumentu promlouvají na kameru, jsou uvedeny v titulku slovem „přeživší“. Koho by nenapadla souvislost s „přeživšími holocaust“… A aniž bych chtěl zlehčovat utrpení dívek, které upadly do osidla vilného starce, není to náhodou neúcta k přeživším holocaust? Neměl by pan Sidón, Bánai nebo třeba paní Tydlitátová podat na Netflix trestní oznámení za zlehčování holocaustu? Možná to ale označuje zase novou éru – odteď bude každá oběť (i třeba vymyšleného) sexuálního zneužívání označována za „přeživší“. Co to všechno může znamenat a jaké to může mít konsekvence (například pro muže), nechám už na Vaší bujné fantazii.

Další nová rubrika, kterou zavádím, je rubrika „Co právě čtu“. Budu vám zde pravidelně doporučovat knihy, které mne zaujaly a které by mohly zaujmout i vás. Na tři zátahy (což je doslova jedním dechem, vzhledem k poměrné tloušťce knihy) jsem tak přečetl dílo ruského badatele a představitele „nové chronologie“ Alexandra Tamanského „Jiné dějiny Římského impéria“. Pokud pan VK pravidelně tvrdí, že co se učíme ve škole, není pravda, zde je jeden příklad za všechny. Zkuste si představit, že dějepis, který se od malička biflujete, je od A do Z vymyšlený. Představte si, že dějiny evropských zemí jsou nafouknuty uměle o tisíc let. Představte si, že antika nebyla, respektive, že antika = renesance. A že neexistovaly ani některé historické postavy jako například Karel Veliký – protože si je historici na objednávku politiků vymysleli. Když jsem kdysi ještě mluvíval s Petrem Hájkem, toto téma nakousl a sliboval, že ve své trilogii o smrti (Smrt ve středu, Smrt ve věži, Smrt v sametu) se tomu bude věnovat. Nakonec od toho z nějakého důvodu upustil. Jsem tak rád, že si o tom mohu v češtině přečíst v jiné knize. Nelze k ní samozřejmě přistupovat nekriticky, ale za ten pocit, že se ve vás při čtení jejích stránek bude vše kroutit, to zajisté stojí. Za dobrý vydavatelský počin patří díky Jiřímu Buzkovi ze Zakázaného vzdělání.

No a to je pro dnešek vše. Ukázal jsem vám pár bizarností a pak vás odkázal na knihu, která je svým způsobem také bizarní, ale jinak. To proto, abychom té ospalé neděli dodali trochu šťávy.

Mějte se fajn a Vlasti zdar!

Adam B. Bartoš, předseda Národní demokracie