Nedělník Adama B. Bartoše (XIV.) Projev v Táboře (uvnitř video)

Po téměř roce strašení, vypouštění lží, dezinformací, fake news, hoaxů a poplašných zpráv chceme slyšet něco nadějeplného. Ne o tom, že bude zázračná vakcína, která nás všechny zachrání, ani obligátní „bude lépe“, dokonce nechceme slyšet už ani to, že bude hůře. My chceme slyšet to, že se život v naší zemi vrátí do normálu a že budeme moci dělat věci, které jsme dělali dříve a nebudeme muset dělat věci, které musíme dělat nyní.

Od žádného politika to ale neslyšíme. Politici se jen přetahují o to, kolik dní ještě bude trvat nouzový stav, kolik lidí má být na kolik metrů čtverečních prodejny, jestli má být v neděli otevřen nebo zavřen krám, ale nikdo nemá odvahu říci, že to nejlepší, co bychom pro naši zemi mohli v této situaci udělat, je přestat se bát, všechno otevřít, začít normálně žít a normálně dýchat.

Přesně to by udělala naše politická strana, kdyby měla tu možnost a měla vládní zodpovědnost. A protože jsou příští rok volby, slibuji vám, že přesně s tímto slibem do voleb půjdeme. Kromě jiného…

Covid je podvod, ale každý podvod jednou vyjde najevo, a ti, kteří se na něm podíleli a mastili si na něm kapsy, za to ponesou plnou odpovědnost. Doma i v zahraničí.

Nejsme tu proti vládě Andreje Babiše, nepatříme k Milionu chvilek, nepotřebujeme covidu zneužívat proti Babišovi, ale – a to nás odlišuje od těch milionů chvilek – nám opravdu záleží na tom, aby nám nikdo nebral svobodu a zdraví a nedělal z nás laboratorní krysy. Chvilkaři a jiní se pouze chtějí zbavit Babiše a covid je jim k tomu dobrý.

Tím neříkám, že se vláda v této situaci chová správně. Nechová. Bohužel. Právě proto tu jsme. A nechceme si nechat vnutit vládní nařízení, která považujeme za špatná a škodlivá. Ale dobře si také uvědomujeme, že (s prominutím) magoři nejsou jen v naší vládě, ale nesmysly, proti kterým dnes protestujeme, se odehrávají ve většině západního světa. Vlády na tom celosvětovém podvodu spolupracují částečně proto, že nevědí, o co přesně jde, částečně proto, že z toho mají profit – mocenský a finanční. Takže tu vyjadřujeme odpor ani ne tak proti Babišovi, jako proti Bilu Gatesovi, Georgi Sorosovi a dalším mezinárodním mafiánům, kteří za tímto podvodem stojí. Je nám také více než jasné, že kdyby se k vládě dostala opozice (jakkoli některá dnešní vládní nařízení na oko kritizuje), chovala by se stejně, ne-li hůře. I ona by podlehla vábení moci, i ona by nad námi s chutí vyhlásila stanné právo apod. Nemůžete zkrátka věřit nikomu. Ani Babišovi, ale ani Kalouskovi, Fialovi či pirátu Bartošovi.

Právě to, že frontální útok na naši svobodu probíhá celosvětově, tedy ve všech zemích západního světa, činí věc složitější. Není to pouze záležitost nekompetentnosti naší vlády, je to celosvětový pokus prosadit takový nový světový řád, který však bude výhodný pouze pro elity, zatímco pro nás, občany, bude vysoce nepohodlný až otrocký. Ubránit se něčemu takovému nebude jistě jednoduché, ale musíme se o to pokusit.

Covid je příležitostí pro nadnárodní elity, aby na nás a našich národech prováděly své laboratorní pokusy a testovaly, co si vůči nám mohou dovolit. Chtějí krize zneužít k tomu, aby prosadily svoji agendu, která je protilidová a protinárodní.

Ale současná krize, kterou vytvořili, může být příležitostí i pro nás – nejen otevřít konečně oči a zjistit, jak se věci opravdu mají, ale po tom šoku, který to bezpochyby vyvolá, začít přemýšlet, jak z té šlamastyky ven. Může pro nás být příležitostí, abychom se probrali z netečnosti a začali konečně hájit své vlastní zájmy, nenechali se už dále vysávat a ponižovat. Jako lidé, jednotlivci, i jako národ, jako celek.

Národ je rozdělen, někdo tomu všemu fanaticky věří, někdo tomu nevěří ani pramálo, a mnoho lidí se pak nachází někde mezi. Naším úkolem není přesvědčit ty, kteří tomu věří, o opaku, ale mluvíme hlavně k těm, kteří tomu nevěří, ale kteří zároveň nevědí, co s tím. K těm, kteří nevěří, ale kteří se bojí – ani ne tak jakéhosi viru, ale všeho toho, co pod záminkou boje proti viru na nás ještě chystají. Nechceme přesvědčovat už přesvědčené, ale chceme nabídnout řešení.

Ono řešení je účinné pro každou další vlnu této i jakékoli jiné podobné „nemoci“, protože se nedá vyloučit (a už se dnes takové zprávy objevují), že tu bude na jaře (pro změnu) Covid-21 a že celá krize potrvá minimálně ještě několik let. Tedy – pokud to dovolíme. Pokud se tomu vzepřeme, žádný Covid tu mít nebudeme…

Naše řešení spočívá v tom (a je úplně obyčejné), co už jsem naznačil výše. Že se zkrátka vrátíme do normálního života. Všichni. Rizikové skupiny sice budeme hlídat a budeme vůči nim ohleduplní, ale jinak celou zemi otevřeme, vrátíme do ní život. Nesledujme televizi a média hlavního proudu, která jen dnem i nocí nestydatě lžou a šíří poplašné zprávy. Namísto toho, abychom od sebe drželi odstup, se navštěvujme, sdružujme, upevňujme mezilidské vztahy, rodinné i další. Nenechme si vzít to, co si nechat vzít nechceme, nenechme si vnutit nic, co si nechat vnutit nechceme. Garantuji vám, že by se s naší zemí nic špatného nestalo a pandemie by skončila tak rychle, jak zničehonic začala, kdybychom se podle tohoto zařídili.

Už nyní můžeme svůj život, život svých blízkých a tudíž i život našeho národa ovlivnit tím, jak smýšlíme, tím, že se přestaneme bát, přestaneme se stresovat, začneme myslet na normální věci, vymůžeme si návrat do normálního života. Situace je vážná, ale když si nenecháme poraženeckou náladu vnutit, můžeme zvítězit nejen nad covidem (nad ním samozřejmě také), ale hlavně a spíše nad těmi, kteří chtěli covidu zneužít k tomu, aby nám vzali vše, co jsme měli rádi. Strach, kterému nás dnes a denně vystavují, nás má ochromit. A budeme-li se bát, skutečně takoví – totiž ochromení – budeme, a pak jim budeme vydáni všanc. Ale když se bát nebudeme a udržíme si chladnou hlavu, nikdo s námi nebude moci manipulovat.

Nastal čas, abychom – my, občané – převzali iniciativu a nenechali se už déle oblbovat různými odborníky či politiky a novináři. Nastal čas ukázat, že si nenecháme vnutit jejich totalitní zákazy a příkazy, ať je to zákaz vycházení, neustálé nošení roušek, nebo vakcinace, ke které to celé směřuje. Nesmíme dopustit to, co se děje na Slovensku, plošné testování, rozdělování obyvatel do dvou kategorií, pronásledování těch, kteří se testovat či očkovat nebudou chtít. Dle Ústavy máme právo na občanský vzdor.

Musí se nás ale samozřejmě ozvat co nejvíce, protože s hrstkou odbojníků si hravě poradí. Ale když se vzepře celý národ, jejich plány nevyjdou. Nečekejme, až ono NE řekne za vás soused, nebo váš oblíbený politik, nebo dokonce nějaká celebrita. Tato krize může skončit už dnes, když dnes řekneme, že toho máme dost. Začněme psát novou budoucnost našeho národa.

Společně to musíme zlomit. Musíme odhalit tu obludnou lež, musíme si na to posvítit a volat k zodpovědnosti ty, kteří nás do té mizérie dostali.

Každý z nás si píše příběh vlastního života, a společně pak píšeme příběh našeho národa. Budeme mít takový život, jaký dopustíme, jaký si vybereme. Nic se neděje proti naší vůli, protože i když to tak vypadá, vždy máme možnost s naším osudem něco udělat. Dokonce i tehdy, když to vypadá, že naše možnosti jsou omezené, i tehdy máme stále ještě dost příležitostí svoji budoucnost ovlivnit. Je to jen na nás.

Chcete domácí vězení? Chcete roušky? Chcete povinné testy? Povinné vakcíny. Zákazy vycházení? Trasování? Slídění ve vašem soukromí? Chcete přijít o hotovost? Pokud ano, budete to mít. Pokud ne, nemůže nám to vnutit nikdo – ani Prymula, ani Biden, ani papež František či Antonio Fauci. Ani Babiš, ani von Lejnová. Nikdo.

A nebo snad chcete život, jaký jsme měli a dokonce ještě lepší, protože když už budeme v tom, tak samozřejmě zjednáme nápravu i v tom, co bylo dříve špatně? Chcete zase hospody? Chcete dýchat čistý vzduch? Chcete se navštěvovat s rodinami a s kamarády? Už máte dost sociálního distancu? Chceme, aby nás vláda přestala buzerovat? Pokud ano, pak se to stane. Uděláme to rozhodnutí už nyní a zde, a od této chvíle se to začne měnit. Každým vaším krokem, každým vaším statečným postojem půjdeme naproti naší svobodě a budeme se vzdalovat totalitě, kterou na nás nachystali. A až budou za rok volby, nesmíte udělat tu chybu, že to zase dáte těm, kteří tam jsou dnes. Musíme si zvolit úplně jinou politickou reprezentaci, takovou, která bude myslet na lidi a na národ. Jestli chcete, aby se váš život vrátil do normálu, musíte příště volit Národní demokracii…

Říká se, že po covidu nic nebude jako dříve a spousta elitářů se na to doslova třese – o to jim přece jde, aby nic nebylo jako dříve. Proto my, jako jediná strana v ČR, naopak říkáme, že nám všem vrátíme život, na který jsme byli zvyklí, ale nebudeme to podmiňovat nějakou vakcínou, budeme to podmiňovat jen vaším volebním hlasem.

Když nám ho dáte, budou zase otevřené hospody, budou otevřené podniky, obchody, nebudete muset nosit roušku nikde, stát vás nebude špehovat, nebude vám strkat špejli do nosu, nebude vás očkovat, nebude vás zavírat do karantény, nebude vám bránit se navštěvovat, sdružovat, nebude vám zakazovat to či ono.

Někomu může připadat, že slibuji málo, že toto vše se zase vrátí samo, automaticky. Ale ono se to samo, automaticky, nevrátí. Pokud s tím něco neuděláme, bude to jen horší. Návrat života, jak jsme ho znali, není v plánu globálních elit a jejich domácích pohůnků. Takže pokud ho chceme, musíme pro to něco udělat.

Dnes, tady, v Táboře, jsme udělali první krok na té dlouhé cestě. Bude dlouhá, bude těžká, ale nakonec zvítězíme…

Děkuji za pozornost!

Projev v Táboře na demonstraci proti omezování svobod pod záminkou koronaviru, proti vakcinaci, za návrat normálního života, 21. listopadu 2020.

https://www.youtube.com/watch?v=oR-AT-9tiAw