Prohlášení k sestřelení ruského SU-24

Národní demokracie odsuzuje sestřelení ruského bombardovacího letounu SU-24 tureckým letectvem nad svrchovaným územím Syrské arabské republiky. Ruský letoun byl součástí letecké skupiny, která v životním zájmu mezinárodní komunity – a tím i České republiky – provádí bojové úkoly související s eliminací islamistických fanatiků a teroristů tzv. Islámského státu. Tito psychopaté dnes ohrožují nejen Sýrii a další státy Středního východu a Severní Afriky, ale také jednotlivé státy Evropy, kam pronikají v rámci vetřelecké tsunami nebo kde se z řad místní přistěhovalecké komunity aktivizují.

Národní demokracie připomíná, že ruský letecký kontingent na syrském území operuje se souhlasem legitimní vlády prezidenta Bašára al–Assada. Přítomnost ozbrojených sil Ruské federace je přítomností oficiálně vyžádanou, syrskými občany a mezinárodní komunitou vysoce oceňovanou a účinnou. Úspěšné operace ruských vzdušných sil nad syrským územím jsou nejen v souladu s legislativou Sýrie, ale také v souladu s mezinárodním právem, což absolutně nelze říci o svévolných akcích vzdušných a pozemních sil jednotlivých západních zemí, Turecka, Saúdské Arábie, Kataru, Izraele a dalších, které na syrské území pronikají s cílem logisticky a vojensky podporovat teroristy a podrývat tak legitimní syrskou vládu.

Je možné, že sestřelení ruského bojového letounu bylo situačním rozhodnutím jednotlivce. Je ovšem také možné, že bylo promyšleným činem vzniklým z iniciativy vedení NATO nebo s jeho vědomím za účelem vyostření situace v regionu, jako záminka pro následné vtažení Turecka a dalších členských zemí NATO do pozemní operace v Sýrii s cílem zničit úspěšně se legitimizující Kurdistán, zastavit účinnou rusko-syrskou ofenzívu proti teroristům, odstranit Západu nepohodlnou vládu Bašára al–Assada, rozvrátit a fyzicky rozdělit Syrskou arabskou republiku. Sestřelení ruského bombardéru v syrském vzdušném prostoru, z tureckého území a tureckým letadlem, je v každém případě nepřátelským aktem člena NATO vůči Ruské federaci a její snaze eliminovat celosvětově závažnou teroristickou hrozbu. V tomto smyslu se tento čin týká i České republiky, člena NATO.

Národní demokracie dlouhodobě varuje před vážným nebezpečím, které České republice díky jejímu členství v NATO hrozí a programově prosazuje naše okamžité vystoupení z této agresivní a útočné organizace podporující světový terorismus a válečné konflikty. Členství v tomto podivném slepenci nás nijak nechrání, ale vyloženě ohrožuje. Setrváváním v něm se stáváme spolupachateli zločinů, jichž se NATO dopouštělo a dopouští, užitečným idiotem globálních elit a logickým terčem možných teroristických útoků.

Národní demokracie je přesvědčena, že pro naprostou většinu našich občanů je zcela nepřijatelná a absurdní představa, že by v případě rozsáhlejší operace NATO v Sýrii mohly naše jednotky bojovat po boku Turecka, které i přes svůj zásadní vliv v regionu dosud nepodniklo zhola nic, aby teroristy zastavilo. Na straně Turecka, jehož subjekty s Islámským státem bez skrupulí obchodují, na straně Turecka, které vojensky útočí na kurdské bojovníky, kteří s islamistickými fanatiky houževnatě a za velkých obětí bojují, na straně Turecka, z jehož území do Evropské unie pronikají vetřelci bez dokladů ohrožující evropskou bezpečnost a náš tradiční způsob života.

Za nejzávažnější scénář, ke kterému v režii NATO může dojít, přitom Národní demokracie i nadále považuje možný válečný konflikt s Ruskou federací, na němž se Češi, Moravané a Slezané se vší rozhodností odmítnou podílet.

Předsednictvo Národní demokracie
v Praze dne 25. listopadu 2015