Projev Lucie Haškové, Za naši kulturu a bezpečnou zem, na manifestaci 6. února

Dobrý den, dámy a pánové.

Vítám vás na demonstraci s názvem Za Evropu bez EU.

Byla jsem od několika z vás požádána, zdali bych mohla říct něco o sobě a o tříštění sil národovecké scény.

Tak tedy, jmenuji se Lucie Hašková a jsem zakladatelkou hnutí Za naši kulturu a bezpečnou zem. Třičtvrtě roku organizuji demonstrace a snažim se o sjednocení občanů ČR a opozičních sil.

Spolupracovala jsem již s BPI i SPD, kteří mají dnes demonstrace na jiných místech Prahy, kdy se mi podařilo dostat na jedno podium Martina Konvičku i Tomia Omakuru. Demonstrace to byla úspěšná. Poté ale bohužel Blok proti islámu od další spolupráce upustil. Slyšela jsem několik důvodů proč, ale těžko říct, který z nich byl tim hlavním důvodem.

Spolupráce s SPD a Tomiem Okamurou pokračovala.

Před demonstrací 17. 11. 2015 mne napadlo, že když nejsou tyto subjekty schopny stát na stejném pódiu, ani v případě, že mají stejný cíl, pokusím se zorganizovat alespoň společný pochod.

Zjistila jsem, že si na tento den nahlásila demonstraci ND, BPI a Pavel Matějka. Obvolala jsem tedy organizátory.

Předseda ND Adam B. Bartoš s tím neměl problém, Pavel Matějka také ne, paní Volfové se to ale nelíbilo.

Pokud se stejně jako já tehdy, ptáte proč, já to nevím…

I přesto ale dorazila spousta příznivců BPI. Pochod byl úspěšný a proto jsme se shodli, že by nebylo špatné v této spolupráci pokračovat. Naplánovali jsme tedy společně s ND další demonstraci a to na 12. 12. 2016. Po této demonstraci jsme hned nahlásili demonstraci na dnešní den. Tomio Okamura potvrdil účast. Poté mu ale začala vadit spousta věcí a především Adam Bartoš.

Bylo mi nabídnuto, ať dělám dělám demonstrace pouze pro SPD, což jsem pochopitelně odmítla.

Takže to shrnu:

BPI a SPD byli pouze hosté. Žádným způsobem nepomáhali s organizací . Tyto dva subjekty nedokáží spolupracovat spolu a s námi již zřejmě také ne. Proč?

Protože, co se demonstrací týče, spolupracujeme i s ND? Se stranou , která aktivně pomáhá s organizací a nemá problém si pro stejnou věc stoupnout na pódium vedle kohokoliv?

Jak jsem již před nějakou dobou řekla, spojím se klidně s ďáblem, pokud to pomůže.

Děkuji..

Loretanske_nam