Anna Kostková (ND): Rokycanská nemocnice potřebuje změnu

Rokycanská nemocnice potřebuje změnu

Každý z nás jednou zestárne a bude potřebovat odbornou péči lékařů. Té se ale v Rokycanské nemocnici nedočká, pokud tam nedojde k zásadní změně. Rokycanská nemocnice z 90 % nefunguje tak, jak má.

Nejkřiklavějším případem je interna, o níž se říká, že je to přestupní stanice mezi životem a smrtí. Pacient sem nastoupí, a pokud je více oslaben, tak se už domů nevrátí. Personál si pacientů nevšímá a nevěnuje jim péči, kterou potřebují. Nastoupit k nám na internu může být zaručená eutanázie (vím o zhruba 20 lidech, kteří takto dopadli). O tomto problému se ví v celých Rokycanech a vědí to i přímo ve vedení kraje až po končícího hejtmana Bernarda. Nikdo s tím ale nic nedělá.

Je známo, že kdo se nehodí v jiných nemocnicích, dostane práci zde. To se odráží na kvalitě personálu a následně i na kvalitě péče o pacienty.

Porodnici, která byla vyhlášená a fungovala, jak má, zde zavřeli. Na celé okresní město tu máme jediného ortopeda, který nestíhá. Investice, které šly do Rokycanské nemocnice (naposledy údajně 28 milionů), nic z toho nevyřešily a ani nezlepšily kvalitu péče. Peníze šly hlavně na přestavbu operačních sálů, které jsou mnohdy nevyužité.

Za desítky let, kdy existuje nemocnice, se zde nevytvořilo dostatečné zázemí pro pacienty. Proto bych uvítala v areálu více zeleně a následné vybudování cest a laviček.

Ve srovnání s naší nemocnicí, kde nic nefunguje, v Hořovicích či v Berouně vše funguje na 100 % a dočkáte se tam odborné a zároveň i lidské péče. A proč to u nás nejde? Toť otázka. Vše je v lidech.

Ráda bych se kvalitní péče dočkala i u nás. Proto jsem vytvořila petici „Za lepší úroveň péče v Rokycanské nemocnici“, ke které se může připojit každý občan Rokycan či okolí, který si přeje změnu. Petici je možné podepsat v zahrádkářských potřebách Anna, Hradební 155, Rokycany.


Autorka článku je členkou Národní demokracie v Rokycanech.