RUCE PRYČ OD SRBSKA: Shromáždění před velvyslanectvím USA

Dne 4. 1. 2024 se díky společným aktivitám Aliance národních sil, Národní demokracie a Holešovské výzvy uskutečnil v odpoledních hodinách protestní mítink před budovou Velvyslanectví USA v Praze, jehož cílem bylo vyjádřit odmítnutí pokusů o odstranění současné legálně zvolené vlády v Srbsku cestou externě zorganizované barevné revoluce.

Doposud se daří vedení srbského státu zvládnout pokusy o destabilizaci politické situace v jejich zemi, kdy prozápadní provokatéři se snaží zvrátit nelegální cestou výsledky nedávných voleb v Srbsku ve svůj prospěch.

Záměrem našeho shromáždění bylo jednak vyslat varovný hlas americkému establishmentu, který je nejpravděpodobnějším aktérem, který stojí za současnými nepokoji v Srbsku, ale taktéž jsme chtěli povzbudit sebevědomí našich přátel Srbů, že nejsou ve svém boji za dodržení ústavního pořádku a legálnosti ve své zemi sami. Náš vzkaz Srbům zněl, že jejich bratrský český národ nedovolí opakování situace z roku 1999, kdy stejné země, které nyní usilují o převrat v Srbsku, se účastnily vraždění srbských civilistů cestou bombardování lokáních civilních objektů.

Na tomto protestním shromáždění se sešlo cca 40 českých přátel Srbů v naší zemi, mezi řečníky byl i současný europoslanec pan Hynek Blaško a po telefonním mostu se přihlásil z Bělehradu pan Ladislav Vrabel, aby informoval přítomné o současné situaci v Srbsku.

Můžeme za tyto tři organizátory prohlásit, že budeme situaci v Srbsku nadále monitorovat a v případě, že nedojde k odeznění pokusů prozápadních provokatérů o převrat v Srbsku, jsme připraveni znovu uspořádat další mítink v Praze na podporu srbského lidu.

Cca hodinový průběh našeho mítinku před Velvyslanectvím USA v Praze byl snímán televizí Raptor a záznam je k disposici na jejich FB.

Ing. Miroslav Kelnar, člen ND