Severočeský tábor lidu v Teplicích (reportáž)

V neděli 11. října uspořádala Národní demokracie severočeský tábor lidu v Teplicích. Akce tak doplnila regionální tábory lidu, které se již uskutečnily např. v Českých Budějovicích, Plzni, Brně nebo České Skalici a kterými se chce Národní demokracie přiblížit k lidem v krajích, diskutovat s nimi a ukázat jim své místní zástupce. Nejsme pražská kavárna, jsme národovci z různých koutů republiky, různého věku i sociálního postavení. Spojuje nás ale společný cíl.

Teplickou akci zahájil svým projevem předseda Národní demokracie Adam B. Bartoš, následovali ho Adam Berčík z evropského mládežnického hnutí Generace identity, Martin Marcikán z internetového rádia Svobodný vysílač, které celou akci přenášelo v přímém přenosu a jehož záznam si můžete pustit na níže přiloženém odkazu. Dále hovořili Pavel Matějný ze spolku Národní obroda a Viktor Táborský z Dělnické mládeže. Vystoupili také občanští aktivisté Viktor Buchal a Pavel Matějka.

Celé akci naslouchalo přes tři sta občanů na teplickém náměstí Svobody, od nichž si řečníci vysloužili mnohokrát potlesk. Lidé na náměstí měli možnost hned u dvou petičních stánků podepsat petici za vystoupení z Evropské unie. Zájemcům jsme rozdali noviny Národní demokracie a další propagační materiály.

Ač se o Teplicích mluví v současné době v nejrůznějších souvislostech, dokázali jsme, že stále ještě v tomto lázeňském městě dokážeme pozvednout nad hlavy české vlajky a jasně říci, že je tato země naše. Na závěr akce společně účastníci táboru lidu zazpívali českou hymnu.

Jan Mrázek, předseda MO ND Chomutov

Záznam akce na Svobodném vysílači