Věštění Martina Strnada z kávové sedliny

Následující článek reaguje na glosu, která byla zveřejněna ve Vlasteneckých novinách.

Glosa k události, která se ještě nestala?

Nebo věštění z kávové sedliny?

Hádám spíše na to druhé, neboť Martin Strnad vidí přesně do útrob druhého člověka, zná jeho úmysly a zájmy, což patří odjakživa mezi schopnosti věštců, čarodějů a kartářek.

Inu, Martin Strnad je nejspíš člověkem, který nežije ve správné době a na správném místě, protože se evidentně řídí heslem, že „zítra znamená včera“. Ostatně – nic nového. Takové doby už tu byly. Nejspíš se opět vracejí. O čemž ostatně svědčí nejen schopnosti Martina Strnada.

Demonstrace před Sobotkovým bydlištěm má přitom naprosto jasný smysl.

Jednak si musí premiér Sobotka uvědomit, že se bude jednoho dne lidem zpovídat a že o něm lidé vědí. Já tam vidím i docela jinou pěknou souvislost:

1. Sobotkův byt, který si pořídil podivným způsobem z „ušetřených poslaneckých náhrad“ – tedy podle jeho verze, když novináři poukázali na rozpor mezi jeho příjmy a výdaji.
K tomu lze říci jediné: poslanecké náhrady by měly být striktně určené. Pokud se nevyčerpají, mají být vráceny do státního rozpočtu a nic na tom nemá měnit skutečnost, že si je – pozdě, ale přece – poslanci zdanili, tedy vnímají je jako svůj příjem. Když kterýkoli zaměstnanec pojede na služební cestu, také nemůže zúčtovat na cestovní náhrady koupi kožichu!

2. Já bych ale řekla, že to bylo zdůvodnění z nouze. A dovodila bych, že byt (a nejspíš nejen ten) je odměnou za zprasenou privatizaci OKD, kterou Bohuslav Sobotka jako nezpůsobilý ministr financí realizoval. Jeho schovávání se za zmanipulovaný a na první pohled jasně podhodnocený znalecký posudek a FNM napovídá, že nebyl pouze nezpůsobilým ministrem financí, ale nejspíš retardovaným imbecilem. A protože „tunel“ na OKD nebyl ani tak proveden na důlním byznysu, ale na přílepku 42 tis. hornických bytů zdarma, potom kauza byt (demonstrace před bytem) má širší a vážnější souvislosti.

Kde prý bude mít Národní demokracie strop, ptá se pateticky Strnad již v názvu. „Kam chtějí zajít? Budou lynčovat?“ pokračuje v patosu.

A co takhle vydržet a vyčkat, Strnade?

Pak se možná dozvíte o zájmech Adama B. Bartoše, ke kterým hodlá zneužít lid.

Ovšem pak je zcela legální i otázka, kdy my, občané, se dozvíme o zájmech, ke kterým zneužívají lid média a jejich úslužně poskakující slouhové, nazývající se pateticky novináři, k nimž patří zjevně i Martin Strnad. To jsou totiž ti opravdoví extrémisté a fanatici, kteří manipulují fakta a své lži vydávají za svatou pravdu. Nezbývá než zopakovat Strnadova slova: „Koho nebo co … to připomíná? Že by Německo 30. let 20. století, i když s o dost menší podporou lidu.“

A tak, nevážený Martine Strnade, nekárejte nás tady z nedostatku inteligence a demokracie.