Společné stanovisko Národní demokracie a Aliance národních sil ke konfliktu na Ukrajině, 24. února 2022

Kroky Ruska, zahájené 22. února 2022 uznáním Doněcké lidové republiky a Luhanské lidové republiky a následné bojové akce na vybrané vojenské objekty Ukrajiny, jsou opožděným důsledkem nedodržení slibů Západu při rozpuštění Varšavské smlouvy. Rusku bylo „podáním ruky“ západních představitelů slíbeno, že se NATO nebude rozšiřovat dále na východ. Tento slib však NATO nesplnilo a od roku 1990 proběhlo již pět vln rozšiřování směrem k Rusku, a to v případě Pobaltských republik přímo na ruské hranice. Ruská bezpečnost je tímto postupem Západu vážně ohrožena.

Dalšího nasunování zbraní a vojsk hodlalo NATO vedené USA dosáhnout skrze loutkovou vládu na Ukrajině. Chtělo poštvat dva bratrské národy, Rusy a Ukrajince, proti sobě a toho využít pro následný vstup Ukrajiny do NATO. Toho mělo být dosaženo ozbrojenými provokacemi ukrajinských bojůvek vedených americkými poradci vůči odtrženým republikám na Donbasu s převahou ruského obyvatelstva. Následně se očekával krvavý konflikt a diskreditace Ruska zejména u evropského obyvatelstva. Zároveň se USA a jeho nohsledi v EU snažili a snaží o zpřetrhání ekonomické spolupráce Ruska s Evropou (Nord Stream 2 apod.) a uvalení sankcí na Rusko, a to i za cenu zničení evropských ekonomik. To pocítí zejména země, jako je Česká republika.

Tato taktika vychází USA zatím jen částečně. Rusko se totiž odhodlalo k preventivním krokům a mírovou cestou zajistilo uznání a bezpečnost obyvatelům, kteří v Donbasu drží své pozice v Doněcké a Luhanské lidové republice. Dne 24. února 2022 zahájilo Rusko akce proti vojenským cílům na území celé Ukrajiny. To bude mít pro Ukrajinu, jenž dopustila v roce 2014 puč proti legitimní vládě presidenta Viktora Janukovyče, ty důsledky, že představitelé zločineckých protilidových vlád od roku 2014 budou odstraněni a Ukrajina se vrátí na cestu mírové spolupráce s Ruskem. Rusko tím ukončí plundrování bohatství Ukrajiny západními exponenty a ukrajinskými oligarchy.

Utrpení Ukrajiny, jež by za normálních okolností byla bohatou prosperující zemí, pramení z toho, že si ukrajinský lid nevládne sám, ale že mu vládnou skupiny, jejichž loajalita k slovanskému obyvatelstvu je pouze předstíraná. Tito vládní exponenti by se neostýchali vrhnout obyvatele Ukrajiny do války s Ruskem a nechat je vykrvácet za zájmy USA a mezinárodních oligarchů.

Dění na Ukrajině by se mělo stát mementem i pro nás, obyvatele ČR. Vláda České republiky (ta současná, i ty předchozí) to má se vztahem k českému obyvatelstvu podobně, jako ta ukrajinská vláda. Mají uši nastražené do Washingtonu, Bruselu a do Izraele. Papouškují vše, co jim odtud přijde a vydávají to jako to nejlepší pro naše občany. Ochotně přispívali již několik let k vyhrocení našeho vztahu s Ruskem a způsobili tím to, že nás tato vojenská velmoc zařadila na seznam nepřátelských zemí! A to se nemá ani cenu vyjadřovat k ekonomické spolupráci, kterou naše vlády na pokyn Západu znemožnily.

I Češi se musejí zbavit svých protilidových vlád a obnovit svoji národní suverenitu na celém našem území Čech, Moravy a Slezska. Je třeba vystoupit ze zločinecké organizace NATO a z Evropské unie, která nás okrádá o naše zdroje a nutí nás žít podle pravidel, jež se vždy označovala jako deviantní.

Předsednictvo Národní demokracie

Předsednictvo Aliance národních sil