Štvavý pisálek Bob Asher falšuje dějiny

A mimo jiné se v dotyčném textu [1] otřel svými slizkými prsty o předsedu Národní demokracie Adama B. Bartoše, i různé přátele Národní demokracie. Zřejmě si svou práci užívá.

Je totiž těžko představitelné, že si nezávisle na sobě pozvánky na pietní vzpomínku, zveřejněné na facebookovém účtu s dosahem desítek, nanejvýš pár stovek lidí, všimli místopředseda Federace židovských obcí, havlistický kněz, starosta Polné, a ještě několik lidí. A náhodou se všichni ozvali pisálkovi z obskurního internetového plátku.

Zato je snadno představitelné, že si všiml Asher a událost rozmázl a skandalizoval, jak nejlépe uměl. Že zavolal do Federace židovských obcí, jejíž odpověď byla předpověditelná, jak slintání u Pavlovových psů, v případě Federace zloba a zastrašování. Potom, takto vybaven a povzbuzen, zavolal ostatním. Ti, z nejasných příčin, však ve shodě s jakousi nepsanou normou, když jsou veřejně působící osobnosti dotázány ohledně nějaké židovské nelibosti, zareagovali téměř hystericky.

Nakonec, po emocionální dělostřelecké přípravě, se pisálek Asher dostal k falšování dějin, k vydávání polopravdy a dohadu za fakta. Mohlo by se namítnout, že nešlo o falšování, ale lajdáctví – jenže v kontextu toho, jakou si dal práci s celým předchozím textem, to je nevěrohodná námitka. Ke smetení polopravdy („Po jeho protestech i po nových znaleckých posudcích byl rozsudek zrušen“) se nepotřebuji opírat o detailní studii Jana Rysa-Rozsévače. Stačí si do internetového vyhledávače zadat „Hilsner obnova“ a hned vidíte několik článků o pokusech o obnovu řízení v případě Hilsner. Totiž případ Hilsner neskončil soudem první instance, a odvolací soud potvrdil „vinen“. Hilsner byl omilostněn, avšak nikdy ne soudně rehabilitován. V takovém případě by obnova řízení k Hilsnerově očištění postrádala logiku. Že tvrzení – „K vraždě Anežky Hrůzové se nakonec na smrtelné posteli přiznal její bratr“ – je pouhý nepodložený dohad, k tomu stačí, když stejně jako Asher použiji „otevřené zdroje“. Konkrétně ten nejotevřenější, co sotva lze podezřívat z antisemitizmu či ultrapravičáctví. Českou Wikipedii. [2]

Vzbudí dezinformace Boba Ashera zájem ministra pravdy Rakušana a jeho pohůnků? Zaujme pozornost „faktčekra“ Cempera a další sebranky těšící se na místečka cenzorů? Mám o tom své pochyby.

Když už jsme u těch otevřených zdrojů, vydavatele PrahyIN většinově vlastní firma, co má předsedu dozorčí rady Jefima Fisteina, novináře židovského původu z Kyjeva. Stačí na to obchodní rejstřík a Wikipedie. Ale já z toho nevytvářím skandalizující dohady a polopravdy.

[1] https://www.prahain.cz/zivot-ve-meste/extremiste-pripravuji-dalsi-pr-12055.html
[2] screen v příloze

31. 3. 2023 Jan Panocha