ZDRAVICE Národní demokracie účastníkům demonstrace „Za naši kulturu a bezpečnou zem”

Vážení občané,
vážení členové a příznivci všech národně
a státotvorně orientovaných politických stran, hnutí a spolků!

Národní demokracie srdečně zdraví účastníky demonstrace „Za naši kulturu a bezpečnou zem” konané dnes od 14 hodin na Václavském náměstí v Praze! I když v tento den, podobně jako další politické strany a hnutí, pořádáme svou vlastní a dlouho plánovanou akci, požádali jsme své členy a příznivce, aby se zúčastnili i této demonstrace. Považujeme za správné podpořit v tento významný den naše politické partnery a kolegy, kteří spolu s námi usilují o vystoupení z tyranské Evropské unie a obnovu státní svrchovanosti. Jsme přesvědčeni, že vlasteneckou povinností národovecké scény je komunikovat, trpělivě spolupracovat a nalézat shodu ve věcech, které mají potenciál ovlivnit naši společnou budoucnost. Přejeme si, aby se letošní 17. listopad stal začátkem racionální a pragmatické spolupráce všech sil, kterým jde o náš národ a jeho suverénní stát.

Zatímco naši političtí protivníci v ulicích Prahy oslavují podezřelé podvečerní události 17. listopadu 1989 a žalostné výsledky polistopadových 26 let, my, národní demokraté, si připomínáme především události 17. listopadu 1939. Připomínáme si den, kdy nacistická mašinérie popravila devět mladých mužů, představitelů národního odporu proti cizí moci. Společně s ostatními si však 17. listopad připomínáme také jako symbolicky důležitý den, ve kterém naši občané opakovaně a hlasitě projevují svou nespokojenost s neustále se zhoršujícími společenskými poměry a vyjadřují svou touhu žít ve svobodnějším a spravedlivějším státě.

Naděje většiny těch, kteří v listopadu 1989 vycházeli do ulic, se nenaplnily. Nyní je na všech „probuzených”, aby svým vlastním příkladem tuto naději v ostatních znovu zažehli a přiměli je k aktivnější účasti na správě veřejných věcí, bez které se jen těžko zbavíme rolí přitakávačů snaživě plnících cizí politickou a ekonomickou vůli.

Po 17. hodině vás budeme očekávat na Náměstí republiky, odkud všichni společně vyrazíme na pochod k Úřadu vlády vyjádřit nesouhlas s vlastizrádnou a protinárodní politikou vládnoucí garnitury ČSSD, ANO a KDU–ČSL a zakončíme tak dnešní veřejné protesty.

Našemu společnému konání směřujícímu k vystoupení z tyranské Evropské unie
a obnově státní suverenity přejeme zdar!
Společně za hlasem předků, za svrchovaný český stát!

 

Předsednictvo Národní demokracie,
V Praze dne 17. listopadu 2015, 9:00 hodin