Zdravotnictví a platy

Reaguji na článek, který vyšel zde na iDnesu.

Upozorňuji, že tématu zdravotnictví moc nerozumím, tak text berte jen jako osobní názor řadového člena Národní demokracie.

Nárůst platů ve zdravotnictví považuji za jednu z dobrých zpráv poslední doby. Takových je ale bohužel málo.

Každopádně je to lepší než nic. Pokud chceme udržet kvalitu zdravotnictví, kterou máme, je naprosto nutné, aby naši zdravotníci neutíkali pryč za hranice, kde si vydělají mnohem lepší peníze. Někdo může namítat, že u nás není všechno v pořádku. To rozhodně ne, ale pokud se rozhlédneme jako pacienti kolem sebe do okolních států, tak si myslím, že naše zdravotnictví je na velmi dobré úrovni. Je pořád ještě zdarma a dostupné všem. Tento stav se musí zachovat. Nesmíme dopustit další privatizace.

Myslím si, že by bylo třeba jen jedné státní zdravotní pojišťovny, kam by se odvádělo povinné zdravotní pojištění. Soukromé pojišťovny by mohly existovat, ale pouze jako doplňkové pro ty, kdo je chtějí a mají peníze si je zaplatit. Státní zdravotní pojišťovna bude podléhat kontrole a neexistuje, aby si tam kdokoliv vyplácel z vedení stotisícové a milionové odměny.

Máme na výběr, buď budeme řádně platit naše doktory a sestry nebo tu mohou být Ukrajinci, Syřané a Indové. – Dobrý den pane doktore Sayide, sestra Oksana tu dnes není? Promiňte, dnes neordinuji, zastoupí mě doktor Aarav. Kde jsou vlastně všichni naši doktoři a sestry? Všichni jsou už v Německu, auf wiedersehen, já taky jdu.

Kecy o tom, jak je práce doktorů a sester důležitá, protože je to vlastně poslání a každý den v práci zažíváte různá dobrodružství jsou žvásty o ničem. Z toho se nenajíte. To vám nezaplatí nájem a hypotéku. Za to nekoupíte Vašim dětem oblečení, jídlo a pomůcky do školy. Tyto řeči jsou alibistickou urážkou.

Pokud naše zdravotnictví má mít úroveň a budoucnost, je třeba udržet naše zdravotníky zde v ČR a spravedlivě je zaplatit. Dále NENÍ možné, aby sloužili dlouhé přesčasy. Oni MUSÍ mít čas na odpočinek, na další vzdělávání v oboru, ale hlavně také na svoji rodinu!

Chceme-li také přilákat mladé Čechy ke studiu zdravotnictví, je nutné, aby viděli, že budou mít budoucnost, kde si slušně vydělají a zároveň nebudou dřít jak otroci. Nápady jako že zpoplatníme studia medicíny, protože pak mladí doktoři utíkají za hranice, jsou s prominutím hovadina hodná facky. Je třeba řešit PŘÍČINU problému a ne házet klacky pod nohy obětem systému, který je postaven na palici!

Česká republika nemá nerostné zdroje, není to velmoc ani super fabrika jako Čína. Ale co bychom mohli mít dobrého, tak to je zdravotnictví. K tomu není potřeba moře, velká území atd. K tomu úplně stačí zlaté české mozečky a ručičky. Ale ty musí zůstat doma a musí k tomu mít podmínky! To je naprosto zásadní. Zde v české kotlině lze dokázat velké úspěchy světového formátu na úrovni něčeho tak malého jako jsou buňky nebo třeba nanotechnologie. Sami vlastní blbostí a nečinností dusíme a škrtíme svůj potenciál. Je třeba politiky, kteří žijí teď a hledí do budoucnosti! Musíme se zbavit starých struktur, zaseklých myšlením někde v 80. letech minulého století s pokročilou paranoiou. Pojďme a ukončeme jejich kariéry, proveďme jim už konečně eutanázii. Vytvořme už konečně Českou republiku, která nepatří jen do Evropy 21. stol., ale také do celého světa.

Najděme ambici vytvořit moderní zdravotní univerzity, vědecká pracoviště a zdravotnictví. A pokud budeme dobří, není problém, aby zahraniční pacienti jezdili k nám, protože tu bude levněji (ale ne zase o tolik) a pak je můžeme pořádně zkasírovat. A ty peníze zase použít pro univerzity a výzkum nebo pro nákup nových technologií zdravotnictví. Jen tu musí být vůle. Zdravotnictví nesmí být kšeft manažerů pojišťoven a investičních skupin. Je to naprosto zásadní otázka národní suverenity. Zdravý národ, zdravá společnost, zdravé děti, zdravá budoucnost.

Nesmíme padnout na úroveň, kde budeme nadávat, že doktorům jde jen o peníze a že by neměli nic chtít. Omyl. Všichni je budeme jednou potřebovat. Musíme se za ně postavit. Oni se pak mohou postavit třeba za učitele. Ti se zase postaví za další. Nemůžeme se hádat mezi sebou a nechat zkorumpované politiky rozkrást zemi. Musíme se podržet navzájem, příště třeba půjdou po Vás a budete rádi, když Vás někdo podpoří.

Nedopusťme úpadek zdravotnictví jako je to například na Slovensku, kde se z něho stala dojná kráva investičních skupin. Kde je naprosto normální pokud jdete do nemocnice si s sebou brát toaletní papír. Pro ty z Vás, které to zajímá, zde je o tom pořad. Určitě doporučuji si na to udělat čas, ať víte, kam až to může zajít.