Alena Drvotová: K pořadu Události a komentáře 21. 4. 2021 (ČT24, 22:00)

Pořad “moderoval” redaktor ČT Jakub Železný. Nechápu (anebo velmi dobře chápu?), proč ho zaměstnává lžiprávní TV, placená z peněz daňových poplatníků a nedobrovolných koncesionářů.  Jím moderovaný pořad Události a komentáře dne 21. 4. 2021, zabývající se Vrběticemi, ale např. i plány MČ Praha 3 na přejmenování Koněvovy ulice, byla jedna odpudivá otřesnost: rusofóbní třídní nenávist, řinoucí se jak zvratky z obrazovky, manipulace s fakty, tendenčnost, účelová, dogmatická neobjektivita, lži.

Většinou, když tento drzý arogantní spratek s černým jiskrným pohledem vystupuje na obrazovce, od televize odcházím. Ne ale vždy. A tak mne tento moderátorský hnus znovu vrátil 14 měsíců zpět, do pořadu, kde Železný (nar. 1973) dělal rozhovor s čerstvě zvoleným ombudsmanem, JUDr. Jaroslavem Křečkem (nar. 1938). Opět ve svém typickém stylu: urážlivě, arogantně, konfrontačně, drze. Přímo z něj dýchal nepřekonatelný odpor k výsledku demokratické volby (volili poslanci). V rozhovoru se neobtěžoval připomenout mnohaletou pracovní a politickou kariéru J. Křečka. Jen se ho snažil dehonestovat např. naprosto zbytečným a nepřípadným poukazováním na jeho minulé členství v KSČ.

Nepochopím, jak někdo, jako Jakub Železný, když už má vůbec tu drzost vystupovat ve veřejném prostoru, se může takto vůči druhým vymezovat.

Jakub Železný je synem Vladimíra Železného. Ano toho kdysi úspěšného ředitele a managera TV NOVA. Toho, který podvedl hlavního investora projektu, americkou firmu CME a televizi jí de facto ukradl. A jak je v našich končinách zvykem, nebyl za tento podvod odsouzen. Ale daňoví poplatníci museli naopak uhradit poškozené firmě 10 miliard korun. Jako odškodnění. Vladimír Železný se dopustil i dalších delikvencí. Byl odsouzen za daňové podvody a čelil i dalším obviněním (poškozování věřitele, daňové úniky).

Jakub Železný je bratrem Davida Železného. Odsouzeného sexuálního násilníka a devianta.

Krev není voda!

Pěknou sebranku zaměstnává z naších daní ČT! Jako by momentálně nestačil ten novinář a bývalý stálý zpravodaj ČT: hnůj Tomáš Etzler, co se tak veřejně „vybraně“ vyjádřil o člence RTVS doktorce Lipovské.