Nedělník Adama B. Bartoše (66): Heil Merkel. O nacistech, těch v Německu, i těch u nás

Buďte zdrávi. Vánoce se nezadržitelně blíží, a tak člověk přirozeně stíhá ještě méně věcí, než obvykle. Abychom mohli o Vánocích těch pár dní odpočívat a přejídat se, málem nás z toho všeho předvánočního stresu trefí šlak. Ale vem to nešť. Hlavně, že na chvíli můžeme myslet i na něco jiného, než na covid a na vax.
Na druhou stranu, nesmíme se zase příliš nechat ukolébat koledami. Z politiky víme, že vlastizrádní politici vždy kují pikle na Vánoce, kdy jim máme tendenci nejméně koukat pod prsty (protože jsme ve stresu před Vánocemi a o Vánocích se zase přejídáme a koukáme na filmy). FED založili bankovní vykukové také na Vánoce, kdy to nikdo nečekal.

Chtěl jsem původně psát o tom, proč bychom měli vrátit (podle mého názoru) Klause do hry a ještě předtím jsem chtěl psát o tom, jak se agituje proti vaxu a vůbec všem politickým hovadinám v Teplicích. Ale těch věcí, u kterých si během týdne řeknu, že je v nedělníku zmíním, je tolik a za poslední týdny mi ten seznam podnětů narostl, že jsem si řekl, že to dnes vezmeme hopem – a přidržíme se alternativního scénáře – politický bizár a co právě čtu.

Ale na úvod jeden vtip: „Jsem si jistý, že koronu přenáší ČT. Po patnácti minutách zpráv nemůžu dýchat, bolí mě hlava, stoupá mi teplota a je mi na blití.“ Dobré, že? Ale teď už pojďme na ten politický bizár:

Politický bizár byl jistě Zeman za plexisklem – když jsem to viděl poprvé, myslel jsem, že to je nějaká fotomontáž ve stylu CD89.cz, ale byla to pravda. Ale protože zrovna toto téma je už tak proprané, raději ho přeskočíme.

Politický bizár je také, když vás osloví novinářka Práva a hrozně na vás tlačí, že potřebuje rozhovor na téma holokaust. Vy jí ho dáte a nakonec z něj nevyjde ani čárka (článek vyšel zde). Prostě se nehodil do krámu. Proto jsem se rozhodl, že ty otázky a odpovědi zveřejním alespoň já, když už z nich Právo necitovalo ani „ň“. A protože mám rád přesnost, dodávám, že odpovědi byly konzultovány s dr. Ladislavem Bátorou, mým poradcem pro záležitosti Izraele. Tím zároveň zveřejňuji, že mám poradce pro záležitosti Izraele, a že tím poradcem je dr. Bátora.

Politický bizár byl zcela určitě i pochod s pochodněmi a píšťalkami, kterým se rozloučila německá kancléřka. Chybělo tam snad už jen to hajlování (video zde). Kdybych psal nedělník jen o tom, nazval bych to Louč(ení) s Andělou. Jeden by si myslel, že je snad Angela touto dobou už na cestě do Argentiny. Nechápu, jak mají někteří novináři drzost nadávat mi do nácků. Já nedělám pochody s pochodněmi a píšťalkami…

Nebo ten Kubek. Nedávno si stěžoval, že je to jako v nacistickém Německu ve třicátých letech? Co? No že prý mu lidé nadávají. Aha. Tak to je teda vážné. Oni by mu lidé nenadávali, kdyby se nechoval jako dobytek. A novodobé „norimberské zákony“ proti nám, neočkovaným, tedy to, že nemohu do krámu, do restaurace, ke kadeřnici, protože nemám vax, to není nacismus? To panu Kubkovi ani na mysl nepřijde, že by tato diskriminace mohla být nacismem, ale když mu někdo hezky od plic řekne, co si o něm myslí, tak to je nacismus jako vyšitý…

A vedle Kubka máme ještě Kupku. To by mohl také být pěknej nácek. Jako Rakušan. Ostatně – nomen omen. Jistý pán také přišel z Rakouska. Na co narážím? Na článek ze sobotních Lidových novin, který je také pěkným politickým bizárem: ministři, kteří ještě ani nejsou ve funkci, se v něm navážejí do neočkovaných a slibují ještě více přitvrdit v proticovidových opatřeních. Kupka navrhuje přísnější pokuty, prý takových deset tisíc na místě za nenošení náhubku by mohlo být výchovnou pokutou. Oba pak svorně tvrdí, že policisté by neměli být takové měkoty a neměli by lidem na ulici pouze domlouvat, ale skutečně je na ulici trestat. Rakušan ještě není ministr vnitra a už nám tady vyhrožuje, jak by nás měli policisté skřípnout. V článku jsme se také dočetli, že lidé by měli být donuceni se podvolit. To je nacistická rétorika jak vyšitá. Ve skutečnosti mají policisté covidových opatření plné zuby. Ve Francii například hromadně odhazují na zem pouta na znamení toho, že nepůjdou proti lidem. Ale fanatik Rakušan, jehož předci k nám přivandrovali někde z Rakous (takže žádný Čech jak poleno to asi nebude), by nás, Čechy, chtěl donutit k podvolení? Uvidíme…

Raději už toho nechme a podívejme se na něco pozitivního. I třetí demonstrace se vyvedla. Lidé opět přišli, Chcíplý Pes opět odvedl dobrou práci. Díky za to. Za ND na akci vystoupil místopředseda Mgr. Jan Sedláček. Národní demokracie tyto akce podporuje, i když ne vždy se naše logo objeví na zvacích infografikách. Svobodní a Trikolóra si před demonstrací nepřáli (když se grafická podoba letáku ladila), aby na letáku byla loga všech stran. A tak logo Národní demokracie chybí. My na akci ale nechybíme. A někdo, kdo by zase chtěl kádrovat, by se měl zamyslet, zda je na nějaké kádrování vhodná doba. Ano – my nikdy nebudeme podlézat Izraeli a nenavrhujeme na ministra vnitra izraelského občana, jako Svobodní a Trikolóra. Na tomto příkladu budu vždy ukazovat rozdíl mezi národovci a proizraelskými liberály. Jednou ale bojujeme o to, abychom si uchovali svobodu, a tak by měly jít názorové rozdíly (třeba názor na Izrael) stranou. My toho jsme schopní – podporujeme akce liberálů, protože víme, co je náš společný zájem. Pochopit by to měla i druhá strana. To není výtka směrem k Chcíplému psovi, ale právě ke Svobodným, kteří si nepřáli, aby se na zvacím letáku jejich logo ocitlo blízko toho našeho. Doporučil bych pánům od Svobodných, aby si přečetli třeba tento poslední článek na Aeronetu – třeba jim dojde, že Izraelci jsou v pěkném průseru. Vláda jim chce vnutit špehovací systém, který vymyslela izraelská tajná služba Šin Bet. Ano, ta, pro kterou pracoval právě kandidát Svobodných na post ministra vnitra…

Jan Sedláček, místopředseda ND, na demonstraci 12. prosince 2021

No a co čtu? Shodou okolností právě jednu knížku, kterou vydalo zmíněné nakladatelství, které je nyní vláčeno pro popírání holokaustu. Jejich knižní novinkou je kniha o Sorošovi. Konečně to někdo napsal a tím někým je německý publicista a nezávislý badatel, Andreas von Rétyi. Měl jsem před časem nutkání o Sorošovi něco také napsat, tak jsem rád, že si jeden úkol ve svém notýsku mohu odškrtnout. Knihu vřele doporučuji.

Na stole mi už leží také nový Pjakin, kterého byste si neměli nechat ujít – je to už třetí díl. Tady patří díky zase nakladatelství Zakázané vzdělání.

Osobně mne bavila také knížka o Arvédu Smíchovském a Janu Keferovi Nacismus versus okultismus v protektorátu – Osudy Jiřího Arvéda Smíchovského a Jana Kefera od Kristýny Bernardové. Je to do knižní podoby upravená diplomka, ale stojí za to. Pokud znáte nějaké Nakonečného práce (třeba Novodobý český hermetismus, kde se o Smíchovském píše) nebo jste četli Malostranského ďábla od Poláčka, nemělo by vám to uniknout.

No a co připravuji já? Jan Sedláček napsal výborné pojednání o klimaalarmismu (Klimatická ideologie versus ochrana přírody). Vydám to v rámci Národovecké knihovničky hned v lednu jako svazek č. 31. Všichni podvědomě tušíme, že klimaalarmisus je špatně, ale nemusíme mít pro případné debaty ty správné argumenty. Jan Sedláček je sepsal, ale o tom zase někdy příště.

Vtipem jsme začali, vtipem i skončíme:
„Poprvé v dějinách lidstva můžeme přenést chorobu, kterou nemáme, na lidi, kteří jsou proti ní očkovaní…“

Nedejte se
Adam B. Bartoš, předseda Národní demokracie