Nedělník Adama B. Bartoše (XVII.) Co týden vzal…

Fraška. Jinak už se údajný boj proti údajné pandemii údajného viru ani nazvat nedá. Na úvod si udělejme malou namátkovou rekapitulaci toho, co nám nový týden přinesl, či spíše vzal.


Prohibice se nově vztahuje i na kávu a čaj – není jasné, zda si musíte dávat kafe do pytlíku, nebo i to je přestupek. Sami vládní politici v tom nemají jasno. A na svařák, který jsme si mohli ještě nedávno koupit na náměstí, máme zapomenout. Blatný ale řekl, že si „můžeme koupit láhev slivovice a odnést si ji domů“. To je od něj milé…

Ministerstvo zdravotnictví vydalo inzerát, kterým má podpořit důvěru lidí ve vakcínu – dvě třetiny inzerátu vyvracejí „hoaxy“ o nebezpečnosti vakcín a ve zbývající jedné třetině plochy se píše, že s vakcínou budete moci „žít plnohodnotný život“. Z toho vyplývá, že my, co se jí očkovat nenecháme, nebudeme žít plnohodnotný život. Co to v praxi znamená, raději nechci domýšlet…

Politici oznámili, že čísla jsou zase špatná, tak budeme zavírat. Zavírat se ale budou zase jenom hospody. Některé se tomu brání a vládní opatření ignorují. Někde na ně proto policisté používají beranidla, rozbíjejí jejich skleněné dveře a perlustrují lidi, kteří jsou na uzavřené akci. Oceňuji, že v čele odporu jde můj známý, bývalý poslanec Jirka Janeček, který vlastní malý pivovar a několik hospod. Držím palce, Jirko.

Ministr kultury nemá do čeho píchnout, protože kultura je zavřená, tak aspoň kecá do resortu svým kolegům a řeší vzpurné hostinské. Ty, kteří nechtějí zavřít v 8 večer, navrhuje Zaorálek zadržet až na 48 hodin. Vida – všechno jde, když se chce. A mimochodem, znáte ten vtip? „Za co se dostal Zaorálek do parlamentu?“

Kapacita stravovacích podniků může být naplněna maximálně na 50 procent, dozvěděli jsme se od vlády. Dobře, na 50 procent účasti podle nepsané dohody jede i Parlament, kdy do práce chodí jen polovina poslanců. Takže co kdyby ta polovina, co nechodí do práce, nedostávala peníze?

Vládě se nepodařilo prodloužit nouzový stav až za Vánoce, prodloužila ho zatím „jen“ do 23. prosince. Už se ale nechala slyšet, že to zkusí znovu. Před Vánocemi se tak znovu “zpřísní pravidla”. Vrátíme se prý do 4. stupně pofidérního systému PES. A podle Hamáčka bude vláda často „přepínat mezi třetím a čtvrtým stupněm“. Jak si to máme představit? Každý týden, nebo možná obden se budou pravidla měnit. Hospoda otevřená, hospoda zavřená. Otevřená, zavřená, zavřená, zavřená, otevřená, zavřená. Prostě, jak se Blatný vyspí.

Lidé proti vládním buzeracím protestují v celé Evropě, co je ale nové, je první mrtvý, který byl policisty na těchto demonstracích zastřelen. Prvenství hlásí Albánie. Stalo se na protivládní demonstraci v Tiraně. Kdypak bude první mrtvý proticovidový demonstrant v ČR, pane Hamáčku? Kdy vyměníte své gumové (projektily) za ostré a budete to do nás pálit jako v Albánii?

I když se asi PES příští týden vrátí do „čtyřky“, obchody zůstanou otevřené, i když to ve „čtyřce“ PES neumožňuje. Čili zase výjimka pro výjimku a jeden velký zmatek. A hlavně – utraťte své našetřené peníze na Vánoce, abychom vás zase mohli rychle zavřít doma.

Velký „vlastenec“ Daniel Landa(u) se pustil do propagace „vlastních“ (možná i vlasteneckých) antigenních testů. Ještě v létě to vypadalo, že na Vyšehradě hrozí vládě, a teď jí také hrozí, ale jinak – jestli nás, vládo, neotestuješ, otestuju vás všechny já sám. Po plavbě na žralokovi, autokrosu a boxu má Dan zřejmě další hračku…

Spolu s Danielem L. se do boje proti lidu zapojil i Janek Ledecký. To jsem z toho Janek. Vždyť měl ještě nedávno taková hezká proticovidová videa. Vzpomínáte?

Rakouský politik za FPÖ namočil antigenní test do Coca-Coly a stalo se přesně to, co si myslíte. Byl pozitivní. No, viděl jsem, že Coca-Colou lze odstranit rez ze zrezlého kovového předmětu nebo že ji lehké ženy používají jako dezinfekci svých intimních míst, ale v tomto případě bych Coca-Colu hned nevinil. Není chyba v testu samotném? Ovšem „experti“ hned vysvětlili, že test nemůže namáčet jen tak někdo, musíte být vyškolen, takže tento politikův pokus prý nic nedokazuje a jde o “hoax”.

To, že vyvíjená vakcína testovaná na dobrovolnících v Austrálii vykazuje i pozitivní testy na HIV (tedy to, o čem Aeronet informoval už před půl rokem a co tehdy média také označovala za „hoax“), jsme se dozvěděli kupodivu už i z hlavních médií, která to ale raději nechala bez komentáře. Bez komentáře to nechám i já…

Na Slovensku si v podnicích nad 500 zaměstnanců od 28. prosince bez testu na koronavirus ani neškrtnete (rozuměj nezapracujete). Obchody se zavřou na tři týdny a bez negativního testu nebudete moci lyžovat.

Ministr zdravotnictví Blatný doporučil těm, kteří nevědí, co koupit svým babičkám a dědečkům – respirátory. To bude radosti pod stromečkem. A ministryně financí Schillerová zase doporučuje všem koupit pod stromeček vládní dluhopisy. Proč? Já myslel, že vládě půjčil Rothschild…?

Plaga zvažuje další zavření škol. A vyzval učitele, aby se více testovali. Zvažuje někdo zavření Plagy?

Plošné testování na Covid začne příští pátek a bude zdarma, řekl Babiš. Testování naší trpělivosti se zaprodanými politiky skončilo už dávno, říkám já. Takže co s tím uděláme?

Sex teď provozuji virtuálně, alespoň nechytím covid, říká americká zpěvačka Miley Cyrusová s tím, že jí pro její sexuální orientaci nejlépe vyhovuje označení pansexuální (rozměj, chvíli chodí s chlapem, chvíli s ženskou). Tak aspoň něco se v covidové „pandemii“ nemění – LGBT propaganda…

Klaus starší dostal za „roušku na bradě“ pokutu tři tisíce korun. Hrozila až dvoumilionová. Tak nevím – je to dobrá zpráva, nebo špatná? Klause samozřejmě za jeho postoj chválíme (a nabízíme mu čestné členství v našem spolku „Ne rouškám a vakcinaci“), ale zatímco pro něho tři tisíce nic neznamenají, pro lidi, kteří přišli kvůli vládě o živobytí (a nejen pro ty), jsou tři tisíce sakramentsky mnoho…

Ministr zahraničí Tomáš Petříček je v karanténě, protože byl v kontaktu s osobou pozitivně testovanou na Covid. Myslím, že Petříčkovu karanténu nikdo ani nezaznamená, protože zbytečnějšího ministra zahraničí snad naše republika nepamatuje. Vše za něj stejně řídí z ciziny, takže může jít do karantény s čistým svědomím.

Média psala o prý „emotivním“ projevu kancléřky Merkelové, která v Bundestagu oznamovala, že Němci budou muset ještě více omezit kontakty a nebudou si moci dát na vánočních trzích svařák a vafle. No, já jsem se na ni chvíli koukal a žádné emoce jsem tam neviděl. Jen jsem si všiml toho, že nespínala své ruce jako vždy do tvaru ženského přirození, ale tentokrát vzhůru, jakoby se modlila… Poloprázdný Bundestag její žvásty prokládal ovacemi. Tak nevím, co si o tom myslet.

Že nám chtějí politici zkazit Vánoce, bychom ale neměli nést úkorně. Nejsme v tom sami. Izrael si podobný lockdown naordinoval už potřetí – a začíná v předvečer chanuky. Podle hesla „Izrael – náš vzor“ a „S Izraelem na věčné časy a nikdy jinak“ se tak máme na co těšit.

Politici a Bill Gates nás pomalu připravují na třetí vlnu, která prý přijde s novým rokem. To je zvláštní, jak to vždycky trefí a jak vědí, co se bude dít…

V Indii vypukla panika kvůli neznámé nemoci, při které má postižený příznaky jako při epilepsii. O Covid prý ale nejde. Tak o co tedy? Zkoušejí na nás něco nového?

Ale to není vše. V pondělí zasedne vláda a bude se zase radit, jak na nás zase zasedne. Nebo spíše zaklekne.

Takže – šťastné a veselé…

PS: Ale abychom nekončili jen negativně, jedna “dobrá” zpráva na závěr: vystavit tělo zemřelého během smutečního obřadu je opět možné, a to i v případě, že měl covid-19. Zesnulý rovněž nemusí být uložen v plastovém pytli, hlásí média. Takže až vám příbuzný zemře proto, že kvůli covidové hysterii byla jeho operace odložena a on se jí nedožil, můžete si ho na pohřbu vystavit. Děkujeme, vládo!

obrázek: Pixabay.com