Středník Adama B. Bartoše: Naše jasná politická vize – tvrdý CZEXIT, žádné kličkování a mlžení o referendu. Co je skutečně vyhozený hlas? A kdo je na první příčce žebříčku prospěšnosti českých stran pro český národ?

Vážení a milí čtenáři. V minulém nedělníku jsem vám slíbil, že vám ještě před volbami chci něco sdělit – ale příští nedělník by byl až po volbách, proto jsem výjimečně avizoval nedělník mezi nedělníky, vlastně takzvaný středník, i když psaný.

Chtěl bych totiž naposledy argumentovat, proč volit Alianci národních sil a Národní demokracii (č. 7) a ne jiné, rádoby alternativní, strany, nedej bože pak strany vládní či parlamentně opoziční.

Mnohé argumenty jsme si řekli v uplynulých měsících a některé z nich jsem se pokusil shrnout v nedělníku posledním. Nyní předložím několik dalších tezí.

Z mnoha stran jsem zaznamenal informace o tom, že se nás chystají jít volit lidé, kteří k volbám v minulosti nechodili. Jsou totiž naštvaní, jak se k nim vláda chovala. Dostalo se k nám ale i několik reakcí ve smyslu, že program ANS je skvělý a že byste tuto stranu volili, ale nemá prý šanci a tak to prý dáte jiné straně. Tato úvaha se zakládá na lži o tzv. „menším zlu“ a o tzv. „propadnutém hlasu“.

Lež o menším zlu říká, že volit pragmaticky parlamentní stranu (třeba SPD) jen proto, že má větší šanci, než stranu, jejíž program se mi líbí, ale nevěřím, že se tam dostane, je volbou „menšího zla“. Menším zlem se myslí to, že sice víme, že SPD není ideální (rozuměj, nic pořádného pro národ neudělala), ale furt prý je to lepší, než když hlas tzv. propadne ve prospěch stran vládních, které představují větší zlo. Jenže je to nesmysl – SPD váš hlas nepotřebuje, protože své zvolení do parlamentu má jisté. Váš hlas ale potřebují dosud neparlamentní strany jako ANS a ND na společné kandidátce ANS (č. 7).

Lež o propadnutém hlasu pak říká, že je prý lepší volit menší zlo než volit dobro, protože při volbě dobra hlas údajně propadne (dobro nemá ve volbách šanci), zatímco volba menšího zla způsobí, že hlas nepřijde vniveč.

Kromě toho, že jde o začarovaný kruh (budu raději volit zlo, byť menší, než bych se pokusil volit dobro, takže dobro vlastně vůbec nedostane šanci), jde také o to, že právě volbou zla váš hlas propadá. Zlo nikdy nezplodí dobro, takže pokud chcete dobro pro český národ, ale volíte pragmaticky stranu, která pro národ znamená zlo (protože pro něj nikdy nic neudělala, jen o tom řeční), vlastně se podílíte na zlu pro český národ, to za prvé, a za druhé – nefunguje ani úvaha o propadlém respektive nepropadlém hlasu. Jestli má váš hlas váhu nebo nemá, přece určuje to, zda ten hlas ve finále zemi / národu / republice pomohl. Když budete volit například ANO, máte stoprocentní jistotu, že váš hlas nepropadne. Ale když ANO nic dobrého pro národ nedělá, respektive dokonce dělá věci, které národu škodí – pomohl váš hlas republice / zemi / národu? Možná nepropadl, ale nepomohl. Ba dokonce škodí. Každý hlas věnovaný parlamentním stranám škodí, protože jsou to strany, které zemi škodí.

Pojďme dále: není pravda, že by ANS byla bez šance. Celé poslední tři týdny jsme se v jediné oficiální předvolební anketě drželi v první pětici stran, z těchto tří týdnů dokonce dva týdny v první trojici. Za námi byla jak SPD, tak Trikolora. Nyní se v této anketě (před volbami) už výsledky nezobrazí, ale poslední výsledek nám pořád dával slušnou šanci. Od mnoha z vás vím, že se rozhodujete mezi námi a Volným blokem, případně námi a nějakou jinou stranou. A také vím, že vám na našich konkurentech vadí především to, co jsem zmiňoval v posledním nedělníku – že jde o podnikatelské projekty, že jim jde o peníze, že vám vadí jejich proizraelská politika nebo že nemáte důvěru k lidem, kteří se postupně v průběhu kampaně tzv. „vyloupli“ (například paní Volfová, paní Bobošíková). Jsou to všechno staré struktury, které už šanci několikrát dostaly. Jsou to recykláty. Staré prošlé zboží zabalené do nových názvů. Je to podvod na voliče.

My naproti tomu nabízíme novou politiku, nové tváře, novou vizi, nový směr. Nemáme kostlivce ve skříni, nemohou na nás nic vytáhnout, maximálně účelová odsouzení za politické názory, což je ale spíše vyznamenáním než hanbou. Žádné obchody s chudobou, žádné rozkrádání stranických financí, žádné převlékání kabátů za účelem politického zisku…

Máme také jasnou vizi, která je diametrálně odlišná od těch vizí, které předkládá naše konkurence. Naše programy se na první pohled zdají být podobné, ale to je opravdu jen zběžný pohled. Naše politická vize je tvrdý CZEXIT, bez referenda, na základě vládního usnesení. Takto mluví ti, kteří vědí, proti komu bojují. Evropská unie je zlo, které je nutné opustit, tečka. U jiných konkurenčních stran takovou jasnou rétoriku nenajdete. Všemožně se vykrucují, mlží. Budou se vymlouvat na referendum nebo vymýšlet nesmysly o tom, že se necháme z EU vyhodit. Jen aby nemusely říci jasné slovo a zaujmout jasný postoj.

Celá naše politika je také založena na tom, že chceme v prvé řadě dobro pro český (tedy i moravský a slezský) národ, protože na prvním místě je pro nás právě národní zájem, na druhém místě národní zájem, na třetím místě národní zájem, pak dlouho dlouho nic, a teprve pak, možná, budeme řešit i další věci. Naši političtí konkurenti ale neváhají veřejně vyhlašovat, že budou dělat proizraelskou politiku a někteří i nominují izraelské politiky na posty stínových ministrů. A budou se tvářit, že dělají vlasteneckou politiku? Takové chucpe!

Volnému bloku se rovněž podařilo vyštípat DSSS z politické scény tím, že ji podvedlo – nejprve jim VB mazal med kolem úst a pak je kopl do rozkroku. Tomáš Vandas si to nechal líbit, ale mnozí jejich členové a především voliči nyní řeší dilema – komu to letos dát? Chtěl bych je požádat o jejich hlasy, protože ND a ANS opakovaně nabízela místa na kandidátce Dělnické straně a naše programy se v mnohém shodují.

O tom, co nabízíme, jsem také mluvil už mnohokrát. A ukazuje se, že vládní strany se po nás opičí. Ledva jsme za jeden z hlavních programových bodů učinili dostupné bydlení, což pro nás neznamená pouhou frázi, ale máme promyšlený koncept, jak toho docílit, vyrukovala s podobnými tvrzením nejprve SPD, poté ANO a nyní i ČSSD. Slyšel jsem nedávno Hamáčka, jak nadává na spekulanty s byty, tedy říká přesně to, co my už před půl rokem. Rovněž oddlužení nám ukradli, i včetně našeho názvu – Milostivého léta. Opět to je ANO, které si z něj učinilo další z volebních bodů. ANO je vůbec mistrem ve lhaní – do očí se nám dušuje, že „ani jednoho imigranta“ (na tom v podstatě Andrej postavil svoji letošní kampaň, jen aby odvedl pozornost od covidu), ale přitom ještě před pár týdny dovezl do ČR několik desítek migrantů z Afghánistánu. Dělá si z nás blázny. Nebo že bude bojovat proti Green Dealu. Teď najednou mají všichni plno řečí proti Green Dealu, ale co proti němu udělali? My proti němu mluvíme už řadu let. Přes nás Green Deal neprojde, ale věřte Babišovi, že proti němu něco udělá… Neudělá nic, jen jeho dopad bude změkčovat. Už nyní slibuje dotace těm, kteří si nebudou moci dovolit platit elektřinu a další energie. Jinými slovy nám říká, že po volbách dojde k takovému prudkému zvýšení energií, že bez dotací by třetina domácností na energie neměla. To znamená, že Green Deal je z pohledu vlády jasný a pouze načas zmírníme jeho dopady. I když věřte tomu – po volbách se vláda na nějaké dotace klidně vykašle. Jenomže pokud už nyní zdražují energie o třetinu, znamená to, že postupně zdraží všechno. Nečeká nás nic dobrého, pokud se tomu nevzepřeme. A bojovat proti Green Dealu v EU je nesmysl. Z EU se musí vystoupit, nechceme-li, aby na nás tento Zelený úděl tvrdě dopadl.

O tom, že jsme pro tradiční rodinu, což znamená, že jsme automaticky proti všem nesmyslům, co ji ohrožují, snad ani nemusím psát. Hezky to sepsal náš kolega a kandidát Jaroslav Růžek na pražské kandidátce zde.

Že rázně ukončíme covidovou krizi, potrestáme viníky, přijmeme takové zákony, aby se tato krize nemohla opakovat a pomůžeme těm, které srazila na kolena, opakovaně mluvíme pořád. I o tom, že očkování experimentální látkou je cesta do pekel, protože dodnes nikdo přesně neví, co ve vakcínách je. Rozhodně se už nyní ukazuje, že vakcíny nefungují, protože většina nakažených pochází právě z naočkovaných osob. Pokud nefungují proti covidu, jaký je tedy skutečný záměr jejich nasazení? My říkáme, že očkování za těchto podmínek nemůže být povinné, ti, kteří ho odmítají, nemohou být diskriminováni a považovány za občany druhé kategorie. ND a ANS budou vždy stranami, které se budou zastávat neočkovaných a jejich práv. Celý ten podvod a covidfašismus odmítáme a nikdy se s ním nesmíříme. Chceme normální život, ale bez všech těch výmyslů – bez roušek, bez testování, bez trasování, bez očkování apod. Tento bod bychom klidně mohli dát jako první, tak moc je totiž důležitý. Ale zároveň víme, že musíme mít komplexní program. A ten i máme. Na stránkách ND a ANS si ho nejen můžete přečíst, ale zde také najdete záznamy z mítinků, které byly věnovány různým tématickým okruhům a kde se k nim vyjadřují naši lidé, naši odborníci, naši kandidáti.

Volný blok si stěžuje, jak je diskriminován, jak o něm média mlčí apod. Ale pokud někdo zažil zcela bezprecedentní naschvály ze strany veřejnoprávních médií, je to právě ANS, které Český rozhlas prostříhal předvolební vizitky kandidátů a vystříhal z nich celé věty o covidu či o EU. Udělal to asi u pěti krajských lídrů ANS, čili nešlo o nějaké politováníhodné nedorozumění a jednorázové pochybení, ale o zcela záměrnou a cílenou cenzuru i těch ubohých pár minut veřejnoprávního prostoru, kam ANS byla vpuštěna (protože to ukládá zákon). Nikam jinam jsme pozváni nebyli a i ten zákonem vyměřený čas nám byl odepřen. To je něco neskutečného, včetně toho, že ze strany Českého rozhlasu nepřišla na naše ohrazení se žádná odpověď. Tohle se nestalo žádné straně a pouze to ukazuje, kdo je tu skutečně ten, koho se systém bojí.

Dovolte mi, abych na tomto místě znovu požádal o váš hlas pro volební číslo 7. Kandidujeme ve všech krajích. V každém kraji najdete sedmičku a můžete ji volit. Můžete vhodit lístek bez úpravy a nebo zakroužkovat až čtyři kandidáty. Obecně doporučujeme nechat volbu na sobotu, ale pokud byste to v sobotu nestíhali, raději odvolte v pátek, než nevolit vůbec. Pokud přijdete na nějaké nesrovnalosti (například váš hlas při kontrole svého okrsku na webu volby.cz nenajdete), dejte nám vědět. Doufejme, že tyto volby na staťáku neprasknou žádné trubky…

Možná se někomu nemusel líbit můj styl, kdy jsem otevřeně hovořil o našich konkurentech. I já bych si, jako vy, přál, abychom všichni spolupracovali. I já jsem si přál, abychom byli všichni na jedné kandidátce. Ale nevyšlo to. Nebyl o to zájem. Nebyla k tomu vůle. Politické strany s proizraelskou politikou si to nepřály. V takové chvíli se vybarvily a mně umožnily se vůči nim vymezovat. Myslím si, že takové vymezování se je zcela v pořádku a je zdravé. Nejde o žádné pomlouvání, ale o srovnávání našich programů, cílů, vizí, postojů. Máte právo to vědět. Záměrně jsem se vám snažil dodávat i informace ze zákulisí, abyste je neměli jen z jednoho zdroje, ale z vícero zdrojů a mohli si lépe vytvořit představu, kde asi je pravda.

Naše snaha snad nebyla zbytečná. Dnes vyšel na nezávislém alternativním serveru CZ24.news článek, který programy stran srovnával a sestavil z nich žebříček z hlediska jejich prospěšnosti pro zemi, pro národ. Není žádným překvapením, že jsme se umístili na prvním místě. Náš program je z 97 procent pro republiku prospěšný. Za námi je Trikolora (72 procent), Volný blok (54 procent) a SPD má 32 procent prospěšnosti programu. Já myslím, že pro konceptuálně gramotné je volba jasná.

Dejte nám svoji důvěru, nezklameme ji. Jedině s volbou ANS a ND (číslo 7) budete vědět, že váš hlas nebyl vyhozený, ale že byl pro národ prospěšný. Děkujeme.

Vlasti a národu zdar!

Adam B. Bartoš, předseda Národní demokracie a lídr kandidátky Aliance národních sil v Ústeckém kraji