Vánoční sbírka 2021 – solidarita je naší zbraní

Před Vánocemi na nás obvykle útočí desítky různých neziskových organizací s cílem vytáhnout z našich kapes nějakou korunu na různé „dobročinné účely.“ Tyto peníze pak utopí z velké části na provoz vlastní organizace, ovlivňování veřejného mínění ve prospěch svých politických názorů a ke skutečně potřebným doputuje jen malý zlomek z původního příspěvku – často je však tato pomoc vyvážena někam na druhý konec světa.

Přirozená solidarita je nám jako nacionalistům blízká – myšlenky národní a sociální jsou spojenými nádobami, kdy jedna bytostně doprovází druhou. Proto nemůžeme na solidární aktivity rezignovat a jednoduše je odsoudit kvůli pověsti, která je díky všem velkým neziskovkám doprovází. Každoročně se tak připojujeme ke sbírkám různých pronárodních organizací, jejichž pomoc směřuje konkrétním osobám či organizacím v našem nejbližším okolí, ke skutečně potřebným.

Za dobu existence chomutovské organizace Národní demokracie jsme podpořili již mnoho solidárních projektů – v rámci akcí „Generace solidarity“ například azylový dům v Děčíně, děti v pražské Thomayerově nemocnici jsme obdarovali hračkami nebo pomohli okradené rodině se zdravotně znevýhodněným chlapcem v Teplicích, v Chomutově pak před třemi roky pomohli rodině malé Kačenky, která trpí komplikovanou diagnozou a je zcela odkázána na pomoc rodičů. Náš příspěvek byl spojen s výtěžky jiných sbírek a posloužil k nákupu speciálního automobilu. Nezapomněli jsme ani na zvířátka a materiální pomoc zanesli do chomutovského psího útulku, jiný rok zase do útulku pro kočky v Kadani. Víme, že je naše pomoc jen kapkou v moři, chceme ovšem zdůraznit nutnost přirozené solidarity v rámci našeho národa a naší společnosti.

Letos se stejně jako před dvěma roky hodláme zapojit do sbírky pořádané sdružením Mladí nacionalisté, kteří již několik let zpříjemňují přes Vánoce pobyt dětem v ústecké nemocnici. Z vybrané částky se nakoupí pastelky, omalovánky a další věci jako hračky či hry, které budou darovány na dětské oddělení této nemocnice. Množství pomoci záleží samozřejmě na vybrané částce, v tomto případě ale rozhodně platí, že i drobný příspěvek má význam. I malá částka dokáže vykouzlit úsměv na dětské tváři! Jak dopadla naše poslední společná solidární akce, se můžete podívat ZDE. Sbírku můžete podpořit zasláním částky jakékoliv výše na účet 2301190978/2010, do zprávy pro příjemce nezapomeňte napsat heslo „vánoce.“

Věřím, že ani čtenářům našich stránek není solidarita cizí a připojí se, třeba jen symbolicky, k letošní vánoční sbírce pro děti z ústecké nemocnice. Solidarita je naší zbraní!

Jan Mrázek
MO ND Chomutov


Aktualizace 29.12.2021

Tak jako každý rok proběhla za přispění Národní demokracie tradiční vánoční sbírka, kterou jsme letos podpořili dětské oddělení ústecké nemocnice. Přes finančně náročný rok se sešlo mezi národovci přes pět tisíc korun, za které se nakoupily tradičně hračky, omalovánky a další věci, které pomohou zpříjemnit pobyt v nemocnici malým pacientům.

Sbírka byla koorinována sdružením Mladí nacionalisté, kteří k jejímu předání napsali následující: „23.12. jsme sbírku předali sestrám, které se o děti starají v době, kdy nemohou být se svou rodinou, čímž si zasluhují naše velké poděkování i uznání. Již v minulosti jsme vysvětlovali důvod této sbírky, takže jen ve zkratce zrekapitulujeme.

Solidarita je pro nás jako nacionalisty samozřejmost o které není pochyb, ale není náhoda, že jsme si vybrali konkrétně dětské oddělení. Přestože má ústecká nemocnice velice kvalitní vybavení pro léčbu dětí, hračky jsou stále nedostatkové zboží. I když rodiče, zaměstnanci či lidé jako my přináší dary pro děti, někteří spoluobčané se neštítí je v průběhu roku krást.

Nemůžeme ale přestat jen kvůli tomuto faktu, protože bez darů by si děti za chvíli nemuseli hrát s ničím a jestliže si navzájem nedokážeme pomoci v těžké chvíli, pak nemáme jako národ žádnou hodnotu.”

ávěrem ještě jednou děkujeme těm, kteří letošní vánoční sbírku podpořili, stejně jako všem, kteří přispívají také na další pronárodní solidární aktivity či pomáhají potřebným ve svém okolí, ve svých rodinách apod. Možností je spousta a každou aktivitou ukazujeme, že přirozená solidarita má v naší společnosti a kultuře stále své pevné místo.

Jan Mrázek
MO ND Chomutov