Český lev 2015 a film Cesta ven

Film dostal ocenění nejlepší film, nejlepší scénář, nejlepší herečka v hlavní roli, kamera, zvuk, střih a režie …avšak nevidělo jej snad ani 4000 diváků.

Takovou servilitu porota neprojevila ani vůči Havlově příšernosti zvané „Odcházení“ v r. 2012, která, navzdory skutečnosti, že na Cenách české filmové kritiky nezískala ani jednu nominaci (!), byla náhle mávnutím kouzelného proutku favoritem  s dvanácti nominacemi. Z těch ale nakonec proměnila jen dvě (naštěstí).

Ale časy se mění.

Česká televize, známá jako nástroj lživé agresívní propagandy a cílené debilizace českého národa, spolu s pyskatým agentem USA, vyšeptalým prolhaným rockerem a dalšími pravdoláskařskými škůdci a nejrůznějšími parazity z řad tzv. nevládních neziskových organizací, se prostě rozhodla, že názor Čechů na cikány přemění každodenní cílenou a nepřetržitou propagandou a lhaním. Zřejmě si myslí, že lidé jsou slepí, hluší a úplně blbí.

A právě proto došlo k bezprecedentnímu a naprosto nezaslouženému ocenění filmu Cesta ven. Je jasné, že dílko by bez pochyb získalo ocenění, i kdyby hlavní „herečku“ kamera po celou dobu filmu natáčela jak sedí na záchodové míse.

Vzpomínám si, jak film před několika týdny ČT urputně, každodenně, avšak  marně propagovala a jak při té příležitosti jakási „novinářka“ jménem Pilařová pro něj horovala s tím, že místa, kde se natáčelo, byla „úžasně autentická, plná špíny, štěnic a zkrátka CHARIZMATICKÁ!“. No, já si význam slova charizma vykládám úplně jinak. Ale možná, že slečna Pilařová je příbuznou oné bývalé lokální dopisovatelky ČR Elišky Pilařové, co dostala v r. 1998 státní vyznamenání za to, že utopila svým naprosto nekvalifikovaným  a zbytečným zásahem jednu cikánskou zlodějku a prostitutku? To by pak bylo vysvětlení.