RNDr. Jan Sedláček: Je kovid opravdu argumentem proti volbě Babiše?

Někteří tvrdí, že nemohou volit Babiše kvůli těm nesmyslným zákazům, které jeho vláda prováděla za kovidu. Pokud se ale podíváme na to, co v té době dělal Pavel, zjistme, že to nebylo o nic lepší.

Mnozí lidé nechtějí volit Babiše, „protože kovid“. Nemohou mu zapomenout lockdowny, roušky a podobné nesmysly. Musím říct, že tento postoj chápu, sám jsem proti těm buzeracím protestoval a nechci se Babiše v tomto ohledu příliš zastávat.

Nicméně nutno podotknout, že neměl moc na vybranou. Z jedné strany ho tlačila kovidová mafie a z druhé jeho voliči vystrašení z médií. Ačkoliv té mafii samotné by zřejmě dokázal čelit, ztrátě svých voličů již nikoliv. Musíme si uvědomit, že ti (převážně starší) lidé, kteří tvoří Babišovo voličské jádro, byli zároveň těmi, kdo měli z kovidu největší strach a sami požadovali tvrdé zákazy. Pokud by Babiš na tu hru nepřistoupil, tak by riskoval, že ho jeho vlastní voliči „sežerou“ a už se do sněmovny příště nedostane.

Teď se podívejme na pár ukázek toho, co v té době dělal Petr Pavel:

Vidíme, že Pavel názorově nebyl o nic lepší než Babiš. Nejenže veřejně propagoval tu „vakcínu“ a mluvil o omezenosti svobody, ale navíc se fotil s Petrem Smejkalem, jedním z hlavních ideologů kovidismu a podporovatelů tvrdých zákazů.

A zatímco Babiš byl ke kovidismu dotlačen, Pavel se do té šarády namočil zcela dobrovolně. Nikdo ho netlačil a neměl co ztratit, přesto se k tomu snížil. Z toho vyplývá, že být on tehdy na Babišově místě, ty nesmyslné zákazy budou pravděpodobně stejné nebo ještě horší.

Tím se Babiše nezastávám, nicméně jeden z hlavních „protibabišovských“ argumentů tím padá. Ohledně kovidového teroru jsou oba stejní. Proto bychom se při volbě měli rozhodovat podle jiných postojů. Zejména podle postoje k válce.