Jmenuji se Jana Karásková, od roku 2009 spolupracuji s alternativními médii. Jako zásadní věc vidím informovat veřejnost o pozadí válek na Blízkém východě. Česká televize stejně jako americká, britská a mnohé další bohužel o mnohém neinformuje, dokonce úmyslně cenzuruje a šíří propagandu.
Generální ředitel Petr Dvořák v roce 2012 výslovně odmítl odvysílat svědectví amerického generála Wesley Clarka, bývalého šéfa NATO, který v roce 2007 veřejnosti sdělil, co se v září 2001 dozvěděl o příkazu napadnout Irák a o pár týdnů později i o příkazu (zaslaném do Pentagonu) rozvrátit další země – Libyi, Sýrii, Libanon, Somálsko, Súdán a zaútočit nakonec na Irán. Jmenoval vlastizrádce – plánovače Projektu pro Nové americké století… Cheney, Bush, Wolfowitz a další by měli stanout před válečným tribunálem.
Ke zneužití náboženských textů nedochází jen při terorismu ve jménu džihádu. Prezident Bush se považoval za Bohem vyvoleného k tomu, aby vytáhl na Magoga – Irák. To před útokem na Irák sdělil šokovanému francouzskému prezidentu Chiracovi. Na Blízkém východě je již přes milion mrtvých, rodí se tam znetvořené děti kvůli ochuzenému uranu, miliony lidí jsou na útěku. Američané pomohli vyzbrojit a zásobovat Islámský stát, jehož bojovníci proudí nyní i do Evropy.
Opakovaně jsme od roku 2009 žádali vedení České televize o odvysílání dokumentů expertů – stavbařů, pilotů, hasičů – a pozůstalých o pozadí teroristických útoků z 11. září 2001. Nikdy nebyly odvysílány. O tom, že šlo o útok organizovaný tajnými službami několika zemí s cílem rozvratu Blízkého východu dnes už ví možná stamiliony lidí. Je tomu tak pouze kvůli (dosud svobodnému) internetu.
Nejdůležitější podle mne je, aby lidé věděli, jaká hra se s nimi hraje. Možná je čas na další sbírku Národ sobě -aby došlo k šíření důležitých informací. Třeba přes televize umístěné na veřejných místech, přes LED velkoplošné obrazovky. Lidi by taková iniciativa mohla spojit, protože dnes mnozí vnímají – nejen kvůli vlně milionů uprchlíků a migrantů – ohrožení svobody, ekonomické soběstačnosti, dokonce i svého zdraví a života. Koncesionářské poplatky ČT činí cca 5 miliard, mohli bychom tlačit na to, aby 10 % nebo 20 % z poplatků měl občan možnost posílat nějaké alternativě dle vlastní volby.
Kvůli cenzuře informací jsme se s kolegy opakovaně obraceli se stížnostmi na Radu ČT, jezdili jsme i na její jednání. Nikdy nám nepomohla. V roce 2012 jsme na vedení ČT podali kvůli cenzuře trestní oznámení, státní zástupkyně nám odpověděla, že porušení zákona o ČT není trestně postižitelné. Přitom existuje paragraf o napomáhání zavlékání národa do války a Česká republika jako součást NATO do útočných válek zatažena byla.
Nejsem zastáncem principu kolektivní viny a trestu, nevidím obecně muslimy jako nepřátele, vidím většinu z nich jako oběti. Jako oběti plánů psychopatů, oběti, kterými se můžeme stát i my. Projev generála Clarka by měli vidět – s arabskými titulky – všichni, kdo museli ze svých zemí před válkou utéct. Měli bychom se i s nimi spojit proti těm, kdo války naplánovali a spustili. Těm na životech obyčejných lidí – ať už muslimů, křesťanů, židů, buddhistů či ateistů vůbec nezáleží. Zneužívají lidí, včetně vojáků, a dělají to s významnou pomocí propagandy přes masmédia. O tom, proč skončila v USA v 90. letech svoboda médií mluví často P. C. Roberts.
Placení teroristé jsou velice nebezpeční, ale informace o tom, kdo je platí, do médií nejdou. Podle whistelblowera Scotta Bennetta jsou mnozí teroristé placeni přes švýcarskou banku Union, s bývalým zaměstnancem banky Bredem Birkenfeldem napsal všem členům Kongresu, odepsal mu pouze jediný – Rand Paul. To, co o financování teroristů zjistili, nakonec zveřejnil dopisem adresovaným rodičům zabitých amerických vojáků.
Zisk z válek má především americký zbrojní průmysl – Military Industrial Complex, ropné společnosti, a ti, kdo obchodují s drogami. Ti by měli hradit následky zničené infrastruktury napadených zemí, deportaci násilníků, pobyt skutečných uprchlíků, výstavbu zničených měst a návrat uprchlíků do jejich domovů. Mrtvým lidem ale život už nikdo nevrátí.