Tak se nám počasí už asi definitivně zvrtlo v podzimní. Brrr. Začali jsme topit. A stonat. Nejdřív něco lezlo na manželku, pak to přelezlo i na mne. Sobotu jsem proležel, ale alespoň jsem mohl konečně víc číst knihy, co se mi tu štosují. Dočetl jsem Britské elity od Michaila Deľagina (nakladatelství Torden), rozečtený výborný Německý rok 1968 od Aleše Valenty (vydal Institut Václava Klause), začal číst Dokonalý policejní stát o čínském digitálním šmírovacím systému (nakl. Universum), Drulákův sborník o svrchovanosti (Svrchovanost zprava i zleva) (vydal Daniel Podradský) a pak životopis Rudolfa Slánského od Jana Chadimy (Vyšehrad).
Od přátel jsem v týdnu také dostal tři nové knížečky: výběr básní od Stefana George (Poesie), Jean Haudry – Indoevropská tradice a titul O rasismu od Alaina de Benoist (kterýžto francouzský autor mimochodem doplnil výše zmíněný Drulákův sborník sestávající jinak z příspěvků českých a slovenských autorů) – vše to vyšlo v různých edicích Délského potápěče, posledně jmenované dílko pak vydala Generace Identity.
A když jsme u těch knižních novinek, pak jsem se tu už zmiňoval o knize Aleše Přichystala Přežít nebo zemřít II., která je už konečně v prodeji (když jsem o ní psal minule, měl jsem ji přečtenou díky tomu, že mi ji poskytl autor v rukopise, ale teď už je na pultech knih). Ale o knihách, jakkoli se jejich čtení jeví v tento podzimní čas jako velmi příhodné, jsem psát nechtěl.
A nechtěl jsem psát ani o Hňupovi, ale ono to tak nějak nejde, když se pořád dozvídáte, co vyvádí za blbosti. A to jsem si dal v rámci zachování duševního hygieny půst od zpravodajských serverů. Jenomže na mne vyskakují statusy Pavla Opla na sociálních sítích a tam se zpravidla dozvím, co zase Hňup provedl či co hloupého kde řekl. A tak jsem se v průběhu víkendu dozvěděl hned několik věcí, které mne tuze namíchly, nadzdvihly ze židle, nebo spíše – z postele, kde jsem se kurýroval…
Tak předně – minule jsem sice psal, že česká vláda rokovala v Kyjevě a trochu jsem se tomu posmíval, i když je jasné, že na tom není nic k smíchu, protože když tam jedou, určitě tam něco vyjednávají i mezi čtyřma očima a nám – veřejnosti – to zcela určitě neříkají, už jen proto, že by se nám to zcela určitě nelíbilo (něco podobného jsou i pravidelná výjezdní jednání s izraelskou vládou, které jsem jako novinář sledoval a kritizoval před lety). Když jsem ten minulý nedělník psal, tak jsem ale nevěděl, že zatímco si Hňup přebíral od Zelenáče jakési vyznamenání, v téměř ten stejný čas ukončil svůj život výstřelem z pistole přes sídlem vlády k zoufalství dohnaný senior, který už nevěděl, z čeho zaplatit složenky za energii.
Jistě není sám, kdo se rozhodl bezvýchodnou situaci řešit právě tímto politováníhodným způsobem, ostatně, lidé si brali život i v době Babišovy vlády, která na nás uplatňovala svůj covidový teror – tehdy se šel nešťastný muž zastřelit pro změnu před ministerstvo zdravotnictví. Ale letošní manifestační smrt před sídlem vlády je něčím, co si současná vláda rozhodně nemůže přát. Naštěstí pro ni dlela zrovna v tu dobu – jak už bylo řečeno – v Kyjevě, takže se Hňup vyhnul komentování této smutné události, ale je také pravda, že se k ní už ani po svém návratu nevrátil a nikdo z médií se ho na to ani raději neptal. Jakoby se ta událost nestala. Co by k tomu také mohl říci, že? Že nemá signály, že by na tom lidi byli špatně, protože vláda přece řekla, že „nikoho nenechá padnout“? A že je tu přece onen slavný „deštník proti drahotě“? Nebo by řekl své obligátní – za to může Putin, to Putin dohnal svoji energetickou válkou proti České republice českého důchodce k zoufalému činu?
Nedosti na tom, místo, kde se začali lidé spontánně scházet, aby k uctění památky zesnulého muže zapálili svíčky, brzy obšancovala policie a svíčky odstranila, aby se náhodou nestalo, že se pietní místo změní v ohnisko vzdoru proti vládě. Je to vůči nešťastníkovi neuctivé, stejně jako vůči těm, kteří s ním soucítí a svíčky a květiny tam přinesli. Chápu, že se Hňup obává toho, kdyby tato věc začala žít svým životem, ale na to měl myslet dříve, než se rozhodl k tomu, že pohádkové zisky válečných spekulantů s energiemi nechá zaplatit už beztak zchudlé občany naší země. Kdyby měl koule, teď by byl prostor pro jeho televizní projev, ne pár dní před volbami. Jak nám kdysi přišlo přitažené za vlasy, když prezident Klaus pronesl projev, ve kterém varoval před sebevraždami mladých lidí poté, co se událo několik takových případů po sobě (v roce 2003), tak teď by se takový projev hodil náramně. A nejen projev, ale aktivní pomoc vlády. Jenomže Hňup je vykastrovaný kozel a u něj koule nehledejme. Péťa raději mlčí, dělá, že se nic nestalo, přebírá si ocenění od ukrajinského sitcomového herce a svíčky po mrtvém důchodci dá raději bleskurychle odstranit, aby lidi náhodou nenapadlo k nim přidávat další. Holt – důchodce není mladý homosexuál zastřelený v bratislavském gay klubu – tam svíčky nejen patří, ale rovnou obří manifestace a pietní velká shromáždění (ve stylu je suis...); z toho je potřeba vytřískat politický kapitál. Ale důchodce, kterého zavraždil revolver na konci jeho vlastní paže kvůli vysokým cenám elektřiny? Pche. To se holt připomínat nehodí…
Občas někdo v souvislosti s demonstracemi spekuluje o tom, že bez novodobého Šmída / Zifčáka se žádný velký spontánní převrat neuskuteční. Bohužel – mám obavy, že letos se nebudou muset na hraní mrtvol najímat herci a agenti. Lidé si začínají brát svůj život sami, dokonce před sídlem vlády. To je tak hrozivá vizitka současného kabinetu, že si snad horší představit neumím. A zároveň něco, co může spustit skutečnou revoluci.
Přesto se z toho premiér nepoučí a stále bude místo skutečných problémů řešit nesmysly a blbosti. Například metan. Česká republika se prý chce připojit k závazku snížit emise metanu o 30 procent v příštích třech letech. Víme dobře, o co jde. O slavné prdění dobytka, které prý – vedle CO2 – rovněž přispívá k oteplování planety. A zase se dozvíme jednu dvě proklamativní věty, které jsou jen politickou frází, ale nikdo nám už raději nechce říci, co tato hovadina ve skutečnosti znamená, a že to není jen nějaká blbost, ale další zločin na naší zemi. Zločin proti lidu.
Zavazujeme se snad tímto k tomu, že v příštích třech letech vybijeme stav skotu o třicet procent? V Holandsku přece něco takového už několik měsíců řeší, už to tam (proti vůli lidu) schválili, tamní zemědělci proti tomu protestují a policie je mlátí. Najděte si články, které o protestech farmářů v Holandsku pojednávají. Tamní vládní nařízení hovoří přesně o tom – je potřeba o třicet procent snížit podíl dobytka. Není to to samé?
Už víte, proč mne to nadzdvihlo ze židle, tedy z postele? Nejde o to, že se Fialovi před sídlem vlády vraždí nešťastní důchodci a on – místo aby jednal, nebo ještě lépe abdikoval – řeší raději kravské prdy. Ona je navíc za těmi prdy ještě nějaká hlubší agenda, která souvisí s dalším snižováním soběstačnosti země, s dalším záměrným a cíleným chudnutím obyvatelstva, s dalšími šílenými vizemi šíleného Klause Schwaba. Pod záminkou metanu vybijeme naše krávy, abychom v budoucnu mohli žrát červy a cvrčky, aby tak bylo možno realizovat Velký reset a nepodmíněný příjem…
Hňupova vláda jede přesně podle not. Mrtví občané jí jsou u prdele. Maká pro západní páníčky a internacionální mafiány pod příslibem jakýchsi osobních výhod. Není to naše vláda. Je to protičeská vláda, ale i protimoravská (byť je Hňup z Brna) a protislezská. A ve svém tažení proti lidu se nezastaví.
Pokud ji včas nezastavíme my…
Adam B. Bartoš
předseda Národní demokracie
PS: A když jsme těmi krávami v úvodním obrázku začali…