Radim M.: NEPOKOJE V MINEAPOLIS ANEB MULTI KULTI V PRAXI

Pojďme se nyní krátce zamyslet nad tím, co se aktuálně děje v USA – nejvyspělejší zemi světa. Jako už po několikáté, americkými městy zmítají nepokoje a jako vždy se záminkou těchto nepokojů stala smrt Afroameričana zaviněna bílým policistou.

Co lze vysledovat je, že tyto nepokoje jsou čím dál tím agresivnější, a že policie jim absolutně není schopna čelit. Už zcela běžnou praxí se stalo zapalování aut, zapalování policejních stanic, rabování obchodů, rozbíjení výloh, útoky na bílé Američany a bílé policisty za bílého dne a to bez postihu. To vše se prosím děje ve „vyspělém západním světě“ ve 21. století v „dokonalé“ liberální demokracii, v právním státě.

Pojďme se na rozbušku celé situace podívat objektivně: Je nepochybné, že v Mineapolis policie při zatýkání použila nepřiměřené prostředky a že smrt George LLoyda byla zbytečná, to se určitě nemělo stát. Nicméně pochybuji, že to mělo co do činění s tím, že George Llloyd byl černoch. To, že Lloyd George kradl v obchodě a padělal bankovky, Vám už v televizi asi neukážou. Proč taky proboha. Ještě by byli obviněni z rasismu…

Následkem zveřejnění záběrů při tomto zatýkání v TV do ulic vyšli ti nejpokrokovější lidé, aby se dožadovali svého nezcizitelného práva na vypalování a rabování obchodů. V první linii kromě afroameričanů také patnáctileté bílé dívenky držící nápisy „Black lifes matter“ a pochopitelně místní antifa. Mezi prvními vypálili místní policejní stanici. Přítomná policie na rozkaz židovského starosty Freye nezasahovala, jen se dívala, jak jim hoří jejich pracoviště. Na druhý den starosta Jacob Frey prohlásil, že tato policejní stanice nestála za lidské životy, které by její obrana vyvolala. Ptám se: kde je tedy ten nám neustále vnucovaný právní stát? To se jako nesmí zasáhnout proti demonstrantům evidentně ničícím majetek majitelům, kteří s daným případem nemají absolutně nic společného, jenom proto, že jsou privilegovaná kasta? A kde jsou činy ke slovům, že před zákonem jsme si všichni rovni?

Tyto nepokoje zajisté nejsou prvním ani posledním svého druhu. Nejznámějším případem jsou násilnosti z LA z roku 1992, jako reakce na zatčení kriminálníka Rodneyho Kinga, který se podnapilý a zdrogovaný proháněl po LA rychlostí 130 km/h a při zatýkání si z policistů ještě dělal legraci. Hodnoceno opět objektivně, ano, zásah byl nepřiměřený, ale policisté jsou jen lidé, kterým občas „vytečou nervy“ a stejného „násilí“ je používáno i při zatýkání bílých Američanů. Jako reakci na tento incident například černošské gangy za bílého dne vytahovali z aut bílé Američany a surově je tloukly, jenom proto, že si dovolili být bílí a byli v nesprávný čas na nesprávném místě. Kolik těchto incidentů odvysílala CNN?

V nedávné době jako rozbuška posloužilo k vyvolání nepokojů zastřelení osmnáctiletého Michaela Browna v St. Louis dne 9. 8. 2014 bílým policistou. Britská BBC nezapomněla zdůraznit NEOZBROJENÉHO mladíka. Ale už jaksi opomněla uvést, že onen neozbrojený mladík kradl v obchodě, majitele, který se dožadoval zaplatit, fyzicky odhodil a na přijíždějící policisty se právě chystal tasit zbraň.

Velmi často se lidé ptají, co by se dělo, kdyby tomu bylo naopak. Co by se stalo, kdyby černý policista zastřelil bělocha. Zastánci nepokojů proto mají jednoduchou odpověď. Toto se přeci v USA neděje.

Jen tak pro Vaši informaci. Týden po M. Brownovi byl černým policistou zastřelen náctiletý bílý mladík, který si v podnapilosti spletl policejní stanici se svým domem a vehementně se do ní dobýval, načež dostal odpověď v podobě kulky do těla. Počet demonstrantů v ulicích jako reakci na tento incident? Nula. Počet vypálených a vyrabovaných obchodů? Nula. Info v BBC, CNN a ČT? Žádné. Kde jsou ti novodobí hrdinové, co rabují obchody a z plných plic křičí „black lifes matter“, když černý policista zastřelí bělocha? Záleží jim vůbec na tom, že zemřel člověk nebo se jdou jen pobavit házením dlažebních kostek?

Ale co USA chtěly, to mají, ať se toho rovnostářství a integrace nabaží. I když, abych byl spravedlivý, chtěli to hlavně ti, kteří za oponou tahají za nitky.

Zde přijde vhod trefný citát jednoho z otců zakladatelů Thomase Jeffersona: „Nic není zjevnějšího, že černoši by měli být svobodní, zároveň si však nedovedu představit, že by s námi žili pod jednou střechou“. Dnešní americká média horlivě citují první část tohoto citátu, tu druhou jaksi vymazali z dějin. I Abraham Lincoln byl na jedné straně stoupenec zrušení otroctví, ale na straně druhé stoupenec navrácení osvobozených otroků zpět do Afriky.

Tyto případy se ovšem nedějí jen v USA. Známe je přeci i z „vyspělé“ západní Evropy. V srpnu 2011 například shořela půlka severního Londýna jen proto, že bílý policista zastřelil v sebeobraně zakladatele a vůdce drogového gangu devětadvacetiletého černocha Marka Duggana. Následně se tyto největší nepokoje v britské historii rozšířily po celé Anglii a musela je hasit až národní garda.
Dále zajisté známe věčně hořící předměstí Paříže a Stockholmu. Opět krásný úkaz multikulturalismu v praxi.

Nejvíce mě však na tom zaráží reakce policie a politické reprezentace, která má mimo jiné chránit. Chránit nevinné osoby a majetek. Zde vidíme typický příklad toho, jak se politická reprezentace chytá do vlastní politicky korektní pasti. Barevní přeci dle dnešní ideologie tvoří privilegovanou kastu a nesmí se jim zkřivit ani vlásek. A to samozřejmě platí i v momentě, kdy se evidentně dopouští škody na majetku před očima policie. Následkem toho pochopitelně sebevědomí demonstrantů roste a každá „demonstrace“ je agresivnější, než ta předešlá.

A nezapomínejme ani Hong Kong, kde se náctiletí studenti, kteří nic neumí a neví a v životě nikdy nepracovali, za pomoci omamných látek a zahalených tváří opět dožadují jakýchsi práv pomocí rozbíjení výloh.

Ať jsou tyto nepokoje kdekoliv, jedna věc všude stejná. Nikde se policie neopováží použít násilí. Ale když se někde například perou bílí fotbaloví chuligáni, tak tam jsou v momentě ozbrojené kordony, které dotyčné zatýkají, při zatýkání jim lámou ruce a hází je do aut. To samé se například děje při demonstracích nacionalistů, kteří jen vyjadřují svůj názor, kteří právě brojí proti tomu aby, se v USA nedělo to, se tam nyní děje. Reakce policie – slzný plyn, rozpouštění, zatýkání, obviňování z extremismu.

Není dnešní svět tak nějak vzhůru nohama? Hlasy proti chování, jež můžeme aktuálně vidět v USA, jsou považovány za extremismus, rabování obchodů černochy je OK.

Takže podle současné liberálně demokratické ideologie, aby vše bylo OK, tak policisté smí zatýkat a střílet pouze bílé pachatele. Když je pachatel trestného činu černoch, tak budeme dělat, jako, že to nevidíme. Je to tak správně?

Řeknu Vám jedno, jsou místa, kde se ještě svět ne zcela zbláznil. Ať si o Rusku myslíme, co chceme, tak kdyby se něco podobného, co se děje v USA, stalo například v Moskvě, tak situace je během pár vteřin pod kontrolou a pořádek v ulicích obnoven během pár minut. A právě tento stát je kritizován jako nedemokratický.

Pointa?

1) Zůstaňme lidmi a ať se děje cokoliv, nechovejme se jako zvěř.
2) USA nejsou žádná vyspělá západní demokracie, nýbrž dekadentní marxistická břečka.
3) Zaplať pánbůh, že žijeme v malé relativně klidné zemičce uprostřed Evropy, o které 90 % Američanů vůbec netuší, že existuje.